NewsyCeny lodów pójdą w górę. O ile? Drożyzna szaleje, będzie jeszcze gorzej

Ceny lodów pójdą w górę. O ile? Drożyzna szaleje, będzie jeszcze gorzej

Ceny lodów pójdą w górę. O ile? Drożyzna szaleje, będzie jeszcze gorzej
Ewa

25.02.2022 13:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ceny lodów idą w górę w 2022 roku. O ile zdrożeją? Dlaczego? Rekordowa inflacja wpłynęła na podwyżki cen praktycznie wszystkiego. Krakowska sieć lodziarni Good Lood ogłosiła podwyżkę cen w związku ze wzrostem szeregu kosztów lodowej działalności. W ślad za nią pójdą też inne lodziarnie.

Wzrost cen w 2022 roku

Wraz ze wzrostem cen gazu i prądu w górę pójdą też właściwie wszystkie usługi. Wysoka inflacja daje w kość nie tylko klientom, ale również przedsiębiorcom, którzy teraz za praktycznie wszystko będą musieli zapłacić więcej. Nie obejmuje ich żadna ochrona i tarcza przed skokowym wzrostem cen. Żeby firmy mogły dalej działać, to będą musiały podnieść ceny usług i produktów.

Zaczęło się od piekarzy, którzy musieli podnieść ceny swoich produktów. Wiele osób zszokowała wysoka cena pieczywa. W ślad za nim pójdą również lody. Chociaż do pełnego sezonu pozostało jeszcze sporo czasu, to już zapowiedziano podwyżki cen słodkich smakołyków.

Dlaczego lody będą droższe? O ile ceny lodów pójdą w górę?

Jak już wspomnieliśmy, drożeje wszystko. O ile ceny lodów pójdą w górę? Dlaczego będą droższe? Wzrost ceny mleka i śmietany o 11% w stosunku do roku poprzedniego, prawie 4-krotny wzrost ceny gazu oraz 40-procentowy wzrost cen energii elektrycznej nie zwiastuje dobrze.

Popularna sieć lodziarni "Good Lood" już poinformowała swoich fanów o planowanych podwyżkach.

Przez ostatnich kilka tygodni analizowaliśmy możliwe rozwiązania, aby w dobie szalejącej inflacji nie podnosić cen naszych rzemieślniczych lodów. Niestety, po przeanalizowaniu i przeliczeniu cen surowców, energii elektrycznej, gazu, kosztów pracowniczych, nie jesteśmy w stanie utrzymać cen lodów na obecnym poziomie. Jakość naszych produktów jest nadrzędną kwestią – nie zdecydujemy się nigdy, aby eksperymentować z jakością składników, z których powstająpoinformował Sławomir Wolf, założyciel i prezes Good Lood

Ile podrożeją lody? Nowe ceny, składniki

Jak czytamy w komunikacie Good Lood, cena pojedynczej porcji lodów wzrośnie o 1 zł, a ceny pudełek o pojemności 0,5 kg i 1,0 kg lodów odpowiednio o 3 zł i 5 zł.

Można się spodziewać, że za Good Lood pójdą też inne lodziarnie, w szczególności te, które serwują lody rzemieślnicze na bazie naturalnych składników. To właśnie one generują wysoką cenę.

Czy to przejściowy etap czy tak zła sytuacja na rynku się utrzyma?Dowiemy się z czasem.

Odczułeś wzrost cen?

Na jakich produktach starasz się zaoszczędzić?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także