NewsyCo je się w kinach, czyli ciekawostki o jedzeniu

Co je się w kinach, czyli ciekawostki o jedzeniu

Co je się w kinach, czyli ciekawostki o jedzeniu
Frania
14.05.2019 12:09, aktualizacja: 13.07.2019 08:48

Ciekawostki o jedzeniu to moja ulubiona kategoria na tej stronie. I dziś pragnę podzielić się interesującymi wiadomościami na temat kinowego jedzenia.

Jeśli myślałeś, że w tego typu miejscach na całym świecie je się tylko popcorn, jesteś w ogromnym błędzie. Jak się okazuje, niektóre państwa promują własne przekąski, które cieszą się ogromną popularnością.

#1 Barbados

instagram.com‎
instagram.com‎

Dużą popularnością cieszą się tu kulki rybne "Bajan fish cakes". Przekąskę składającą się z ryby, mąki, proszku do pieczenia i ziół można kupić również w kinach na świeżym powietrzu.

#2 Grecja

instagram.com‎
instagram.com‎

Souvlaki to kolejny tradycyjny przysmak, który można skosztować w Grecji (w tym i w kinach na świeżym powietrzu). Mięsna potrawka ma kilka odmian, zazwyczaj bazuje na wieprzowinie lub kurczaku.

Obraz

Jak ciekawostki o jedzeniu, to i Finlandia, gdzie w miejscowych kinach można kupić żelki w różnej kolorystyce i ciekawych smakach.

Obraz

A skoro jesteśmy już w Europie, zajrzyjmy na chwilę do Holandii, gdzie w kinach można kupić zdrowe cukierki z lukrecji, zwłaszcza w słonej wersji.

#5 Izrael

pinterest.com‎
pinterest.com‎

Wybierając się do kina w tym kraju, możesz skosztować smacznych i pożywnych kulek z ciecierzycy. Są one serwowane w picie.

#6 Korea Południowa

instagram.com‎
instagram.com‎

Miłośnicy kina podczas seansu mogą zajadać się do woli pieczonymi kasztanami!

Obraz

Osoby odwiedzające chińskie kina mogą skosztować suszone śliwki, jak i nasiona słonecznika.

#8 Meksyk

instagram.com‎
instagram.com‎

Z kolei w Meksyku w kinach i na stadionie można kupić tostilocos. Jest to przekąska, na którą składają się chipsy tortilli z ostrym sosem, orzechy ziemne, sok z limonki i ogórek.

#9 Indie

instagram.com‎
instagram.com‎

Będąc w kinie możesz skosztować tu samosas - czyli tradycyjne, smażone na głębokim oleju trójkątne pierożki z różnym nadzieniem. Dużą popularnością cieszy się tu również vada pav - pieczony ziemniak serwowany w chlebie lub bułce.

#10 Japonia

pinterest.com‎
pinterest.com‎

I na deser Japonia, gdzie w miejscowych kinach nie może zabraknąć Iriko - suszonych sardynek.

Ciekawostki o jedzeniu nigdy mi się nie znudzą, a Tobie?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także