PoradyGdy zmywarka nie domywa naczyń, warto zwrócić uwagę na ten szczegół. To może być powód

Gdy zmywarka nie domywa naczyń, warto zwrócić uwagę na ten szczegół. To może być powód

Zmywarka - Pyszności; Foto Canva.com
Zmywarka - Pyszności; Foto Canva.com

20.01.2023 18:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Czy masz zmywarkę w swoim domu? Zdarzają się takie sytuacje, że twoja zmywarka nie domywa naczyń z resztek jedzenia? Na szczęście, można temu zaradzić w bardzo prosty sposób. Wystarczy, że właściwie zadbasz o czystość urządzenia. Co należy zrobić?

Zmywarka nie domywa naczyń? Oto praktyczne rozwiązanie!

Nie ulega żadnej wątpliwości, że zmywarka jest tym urządzeniem, które w znaczący sposób ma ułatwić utrzymanie porządku w kuchni. A, że gotujesz i jesz codziennie, to niemal codziennie wstawiasz naczynia do zmywania. Pomimo nowoczesnej zmywarki i najlepszych detergentów, zdarzają się takie sytuacje, że zmywarka nie domywa naczyń. Jeśli taki problem dotyka również ciebie, to może to oznaczać, że również zmywarka wymaga czyszczenia.

Zmywarka- Pyszności; Foto Canva.com
Zmywarka- Pyszności; Foto Canva.com

W takim przypadku, dobrze będzie:

  • rozpocząć czyszczenie zmywarki od kanalików, którymi doprowadzana jest woda;
  • odkamienić dyszę rotacyjną;
  • wyczyścić uszczelkę;
  • zwrócić uwagę na dwa filtry, które znajdują się w zmywarce - wymagają one regularnego czyszczenia;
  • do czyszczenia zmywarki pomocny będzie płyn do mycia naczyń, woda z octem, czy specjalne detergenty do czyszczenia zmywarek, które dostępne są w sklepach.

Inne powody, dla których zmywarka nie domywa naczyń

Okazuje się, że nie tylko czystość urządzenia może powodować, że twoja zmywarka nie domywa naczyń. Powodów może być jeszcze kilka. Przede wszystkim, zwróć uwagę na program, który wybierasz do mycia naczyń. Jeśli się wahasz, to dobrze będzie sięgnąć po instrukcję producenta, w którym zawarte są wszystkie szczegółowe informacje. Pamiętaj, by zmywarkanie była przeładowana i by naczynia nie blokowały dopływu wody. Staraj się układać naczynia w wyznaczonych odstępach.

Woda stoi w zmywarce- Pyszności/ Genialne
Woda stoi w zmywarce- Pyszności/ Genialne

Kubki układaj do góry dnem, podobnie jak miski, czy salaterki. Jest to szczególnie ważne, by woda dostała się do ich wnętrza. Na górnej półce powinny znaleźć się najmniejsze naczynia lub te najmniej zabrudzone, a na dolnej te największe i najbardziej zabrudzone.

Lubisz słodkie i szybkie słodkości? Na naszym kanale YouTube znajdziesz przepis na słodkie rogaliki z borówkami i budyniem:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także