NewsyDominikańczyk zjadł obiad w barze mlecznym. Uwagę zwrócił zwłaszcza na jedno danie

Dominikańczyk zjadł obiad w barze mlecznym. Uwagę zwrócił zwłaszcza na jedno danie

Co Dominikańczyk sądzi o polskich barach mlecznych?
Co Dominikańczyk sądzi o polskich barach mlecznych?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock, YouTube

05.10.2023 07:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

JT to youtuber publikujący pod pseudonimem Vigo's Dad. Mężczyzna pochodzi z Dominikany, jednak od lat mieszka w Polsce. Na swoim kanale pokazuje, jak wygląda codzienne życie w naszym kraju. W ostatnim czasie wybrał się do baru mlecznego. "Takie dobre. Każdy kęs" - powiedział.

JT jest Dominikańczykiem, który dorastał w Londynie. Kilka lat temu przeprowadził się do Polski. Na swoim kanale publikuje filmiki dotyczące tego, jak wygląda codzienne życie w Polsce. Youtuber obala stereotypy, jakie krążą o Polakach. Nie boi się poruszać niewygodnych tematów, m.in. związanych z polityką. Na kanale często pojawiają się recenzje z restauracji serwujących polskie dania.

W związku z tą serią youtuber wybrał się do jednego ze stołecznych barów mlecznych, gdzie serwowane są klasyczne, polskie potrawy. Jak się okazało, większość z nich bardzo przypadła mu do gustu, a jedna z nich nawet do zachwyciła.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Co Dominikańczyk sądzi o barach mlecznych?

Na początku filmu, youtuber opowiedział swoim widzom o historii barów mlecznych. Podkreślił, że czasy ich świetności już dawno minęły, jednak mimo to, nadal odwiedza je wiele osób. Mężczyzna zamówił niejedno, a kilka dań. Kwota, jaką musiał uiścić za rachunek, wynosiła aż 135 złotych, co w barze mlecznym jest nie lada wydatkiem. Na stole wylądowały typowe polskie potrawy, takie jak chłodnik, pierogi z kapustą i grzybami, krokiety z pieczarkami, kotlet sojowy, placki ziemniaczane z cukrem, naleśniki nadziewane serem, kaszę jęczmienną, sos grzybowy, marchewka z groszkiem czy fasolka szparagowa.

"Gdyby był cieplejszy, dałbym mu 9 punktów"

JT oceniał wszystkie dania w skali od 1 do 10. Na pierwszy ogień poszedł chłodnik. Youtuber podkreślił, że nie przepada za zimnymi daniami, ani za zupami w ogóle, jednak określił go mianem smacznego i ostatecznie, dał mu 8 punktów. "Gdyby był cieplejszy, dałbym mu 9 punktów" - wyznał. Następnie, spróbował fasolki szparagowej, którą to zajadamy się latem. "Nic wielkiego, po prostu fasola" - powiedział i przyznał jej 6 punktów. Zachwycił się jednak sosem grzybowym, którym to polał sobie kaszę jęczmienną. "Jest niesamowity. Zero rozczarowania. Jak na razie to jedzenie jest pyszne. Czuć, że domowe" - wyznał poruszony. Danie otrzymało aż 10 punktów, podobnie jak krokiety z pieczarkami oraz placki ziemniaczane.

Ku zdziwieniu polskich widzów, pierogi z kapustą nie wywołały już takiego zachwytu. Zdaniem youtubera, brzeg ciasta był za twardy, a farsz zbyt kwaśny, co spowodowało, że dał im "zaledwie" 7 punktów.

Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także