PoradyZawsze trzymam kulkę z folii aluminiowej przy zlewie. Oszczędzam tak sporo pieniędzy

Zawsze trzymam kulkę z folii aluminiowej przy zlewie. Oszczędzam tak sporo pieniędzy

Zawsze trzymam kulkę z folii aluminiowej przy zlewie. Oszczędzam tak sporo pieniędzy
Ewa
21.09.2022 18:43, aktualizacja: 04.05.2023 07:23

Folia aluminiowa ma szereg zastosowań w naszej kuchni. Chociaż najczęściej wykorzystujemy ją do owijania i pieczenia, to ma ja jedną dodatkową funkcję. W ten sposób zaoszczędzisz sporo pieniędzy!

Oto #TopWP. Przypominamy najlepsze materiały ostatnich miesięcy.

Folia z aluminium potrafi być naprawdę niezastąpiona w kuchni. Zawija się w nią kanapki, przykrywa mięso lub jedzenie w lodówce. Ma jednak dodatkowe zastosowanie. Dziś pokażemy Ci, dlaczego warto trzymać kulkę z folii aluminiowej tuż przy swoim zlewie. Ten patent odmieni Twoje życie. Albo przynajmniej je ułatwi ;)

Czy można piec w folii aluminiowej?

Chociaż wiele osób wciąż wykłada nią blaszki do pieczenia, to lepiej z tego zrezygnować. Naukowcy od lat badają wpływ aluminium na zdrowie i życie człowieka. Doszli do wniosku, że wysokie stężenie tego związku może przysporzyć się do wielu chorób, w tym do rozwoju Alzheimera. Rozsądniejszym i bezpieczniejszym rozwiązaniem jest pieczenie w specjalnie przeznaczonych do tego naczyniach. Wiele z nich ma nieprzywierające warstwy, inne wystarczy posmarować tłuszczem. Folię aluminiową można użyć za to w inny, bardzo przydatny sposób.

Folia aluminiowa- Pyszności
Folia aluminiowa- Pyszności

Folia aluminiowa przy zlewie

Okazuje się, że najlepszym miejscem na wykorzystanie folii aluminiowej jest kuchenny zlew. Urwij kawałek folii i uformuj z niej kulkę. Z jej pomocą idealnie doczyścisz przypalone garnki i patelnie. To lepsze rozwiązanie niż skrobak i przy okazji jest o wiele tańsze.

Kulkę z folii umieść również na górnej półce zmywarki. Wejdzie ona w reakcję ze składnikami tabletek do zmywania i wzmocni ich skuteczność. W ten sposób Twoje naczynia (a przede wszystkim szklanki) będą jeszcze bardziej lśniące i krystalicznie czyste.

Folia aluminiowa- Pyszności
Folia aluminiowa- Pyszności

Uniknij zatkanego zlewu

Folia pozwoli Ci również uniknąć zatkanego odpływu i kłopotliwego wzywania hydraulika. Wyłóż folią otwór w zlewie, gdy chcesz wylać tłuszcz. Uformuj "miseczkę" i tam odcedź nadmiar oleju. Później odczekaj kilka chwil, aż olej zastygnie. Będziesz mógł z łatwością wyrzucić szkodliwy tłuszcz do kosza na śmieci, a Twój zlew Ci za to podziękuje!

Szukasz inspiracji na obiad? Zerknij na nasz kanał na Youtube

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także