InspiracjeLista najbrudniejszych miejsc w kuchni. Większość Polaków zapomina o ich czyszczeniu

Lista najbrudniejszych miejsc w kuchni. Większość Polaków zapomina o ich czyszczeniu

Lista najbrudniejszych miejsc w kuchni. Większość Polaków zapomina o ich czyszczeniu
Ewa
07.03.2022 10:07

Najbrudniejsze miejsca w kuchni. Na co zwrócić uwagę? Gdzie zbiera się najwięcej bakterii w kuchni? Jak się go pozbyć? O jakich miejscach zapominamy podczas sprzątania? Lista najbrudniejszych miejsc, która może Cię zaskoczyć!

Od dziecka słyszymy, żeby myć ręce przed jedzeniem. Ciekawe jak często pamiętasz o tej zasadzie jako dorosły? Nawet jeśli nie myjesz rąk tak często, to musisz wiedzieć, że i tak najwięcej bakterii znajduje się w Twojej kuchni. Na samej desce do krojenia jest ich blisko 85 tysięcy! Chcesz poznać najbrudniejsze miejsca w kuchni? Ta lista Cię zaskoczy!

Najbrudniejsze miejsce w kuchni – zlew

Z jednej strony nie jest to zaskoczenie, a z drugiej jednak niektórzy wychodzą z założenia, że zwykłe spłukanie resztek rozwiązuje większość problemów. Niestety, nie jest to prawdą. Jeśli chcesz pozbyć się zarazków, najlepiej do czyszczenia zlewu użyj octu lub soku z cytryny oraz sody oczyszczonej.

Obraz

Najbrudniejsze miejsce w kuchni – szafki

Nawet jeśli regularnie wycierasz szafki, to wciąż na ich uchwytach gromadzą się bakterie. Przyznaj się kiedy ostatnio dokładnie sprzątałeś to miejsce? Jeśli dalej myślisz, że Twoje szafki nie należą do najbrudniejszych, lepiej użyj odpowiedniego środka do czyszczenia powierzchni. Raz na jakiś czas warto porządnie wyczyścić je zarówno na zewnątrz, jak i w środku.

Poza tym na drzwiczkach często osiada się tłuszcz, tworząc nieprzyjemną, lepką warstwę. Brrr!

Najbrudniejsze miejsce w kuchni – lodówka

Lodówka jest jednym z najbrudniejszych miejsc w kuchni. Jak często ją myć? Przy sprzątaniu lodówki pamiętaj, aby dokładnie wyczyścić także klamkę. Często łapiemy ją brudnymi rękami, a następnie zapominamy o jej wyczyszczeniu, przez co staje się ona jednym z brudniejszych miejsc w kuchni. Oczyść również uszczelkę – możesz to zrobić, używając szczoteczki do zębów i środka do czyszczenia. Pomocna będzie przy tym też szczoteczka do zębów, która dokładnie wyczyści szczeliny.

Obraz

Najbrudniejsze miejsca w kuchni – filtry z okapu

Wytarcie kurzu z pochłaniacza nie wystarczy. Przy sprzątaniu pamiętaj także o wymianie lub wyczyszczeniu filtrów. Spojrzenie w okap może czasem być traumatycznym przeżyciem. A lepiej zapobiegać niż leczyć, więc czyść to miejsce regularnie! Jak myć filtry z okapu, które są jednym z najbrudniejszych miejsc w kuchni?

1. Wyjmij kratki wentylacyjne.

2. W dużym garnku zagotuj wodę.

3. Do wrzącej wody dodawaj stopniowo 1/4 szklanki sody oczyszczonej.

4. Do powstałego roztworu włóż kratki wentylacyjne, cały czas gotując wodę.

5. Przytrzymaj je przez 60 sekund i obserwuj, jak uporczywy brud znika.

Obraz

Najbrudniejsze miejsca w kuchni – gąbka do mycia naczyń

Gąbka do naczyń to jedno z najgorszych miejsc na którym gromadzą się zarazki. Mogą znaleźć się na niej bakterie E.Coli oraz Salmonelli! Wymieniaj ją regularnie. Zrób to przynajmniej raz w tygodniu. Lepiej nie kusić losu 😉

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także