NewsyMer Moskwy chce stworzyć rosyjski odpowiednik McDonalds. Odpowiedź Rosji na obostrzenia

Mer Moskwy chce stworzyć rosyjski odpowiednik McDonalds. Odpowiedź Rosji na obostrzenia

Mer Moskwy chce stworzyć rosyjski odpowiednik McDonalds. Odpowiedź Rosji na obostrzenia
Ewa

25.03.2022 20:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

McDonalds w Rosji zawiesił swoją działalność. Kiedy się otworzy? Jakie rozwiązanie znalazł rosyjski rząd? Jak wygląda rosyjska wersja McDonalds?

Zamknięcie McDonalds w Rosji – co z pracownikami?

Kiedy McDonalds postanowił zawiesić swoją działalność w Rosji, wiele osób zastanawiało się, co stanie się z pracownikami. Sieć ma 850 restauracji, zatrudnia tam 62 tys. osób. McDonalds nie planuje jednak zwolnień, a zatrudnieni tam pracownicy będą otrzymywali cały czas wynagrodzenie.

Kolejki w McDonalds w Rosji

Decyzja o zamknięciu znanej sieci fast-foodów wywołała niemałe poruszenie. Rosjanie tłumnie rzucili się do restauracji po ostatnie zestawy. W sieci aż zaroiło się od zdjęć absurdalnie długich kolejek! Zdjęcia kolejek przed McDonalds w Rosji są hitem internetu. Tak jak zdjęcie Rosjanina, który załadował całą lodówkę kanapkami z popularnej sieci fast food.

noahstemann
noahstemann

Odpowiednik McDonalds w Rosji. Kiedy otwarcie rosyjskiej wersji McDonalds?

Mer Moskwy zapowiedział, że przeznaczy 500 mln rubli na stworzenie rosyjskiej odpowiedzi na McDonalds. Prezes Federacji Restauratorów i Hotelarzy Rosji Igor Bukharov twierdzi, że jest to jak najbardziej możliwe. Bukharov podkreślił, że hamburgery nie są autorskim daniem McDonalds, więc kwestia powstania rosyjskiego McDonalds odpowiednika zależy tylko od dostępności niezbędnego sprzętu i lokalu. Kiedy się otworzy?

McDonald's i KFC zatrudniają bardzo dużą liczbę osób, więc rząd chce zachować miejsca pracy.mówi Igor Bukharov

Oczywiście, mija się z prawdą, bo McDonalds, jak już pisaliśmy, zadeklarował, że wypłaty dla pracowników dalej będą. To po prostu kolejny przykład propagandy, jaką stosują władze i media w Rosji.

Obraz

Dlaczego rosyjska wersja McDonalds nie odniesie sukcesu?

Przede wszystkim tu nie chodzi o burgery, colę i frytki. McDonalds jest symbolem zachodniego życia, o którym marzy wielu Rosjan. Powstanie odpowiednika McDonalds nie zastąpi tej potrzeby i może jedynie podkreślić wykluczenie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także