NewsyOstrzeżenie GIS! Znana mieszanka orzechów i bakalii wycofana z powodu silnego alergenu

Ostrzeżenie GIS! Znana mieszanka orzechów i bakalii wycofana z powodu silnego alergenu

Sanepid wycofuje chipsy- Pyszności; Foto: Canva.com
Sanepid wycofuje chipsy- Pyszności; Foto: Canva.com
Ewa

27.04.2022 10:35, aktual.: 01.05.2022 14:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wycofanie mieszanki orzechów i żurawiny Gourmet – powód. Dlaczego wycofano bakalie ze sprzedaży i które? Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie. Mieszanka prażonych orzechów i żurawiny zniknie ze sklepowych półek.

Bakalie i orzechy to prawdziwa skarbnica zdrowia i cennych składników odżywczych. Tym razem jednak lepiej sprawdzić skład. Partia produktów ze sklepu ALDI zostaje wycofana z powodu silnie uczulającego alergenu.

Wycofanie mieszanki orzechów i żurawiny – numery, skład

Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie, w którym poinformował, dlaczego wycofano mieszankę orzechów i żurawiny ze sprzedaży.

Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany o prowadzonym przez dystrybutora wycofaniu jednej partii produktu określonego poniżej ze względu na użycie podczas produkcji czekolady mlecznej zamiast gorzkiej co powoduje obecność niezadeklarowanej substancji alergennej - mleka. Spożycie produktu przez osoby z alergią lub nietolerancją na mleko może wywołać u nich reakcję alergiczną

czytamy na stronie.

Ostrzeżenie wycofanej mieszkanki orzechów i żurawiony dotyczy produktu GOURMET FINEST CUISINE, Mieszanka prażonych orzechów pekan, prażonych i solonych migdałów oraz słodzonej, suszonej żurawiny w czekoladzie gorzkiej.Data minimalnej trwałości: 24.08.2022 oraz 05.09.2022Numer partii: 05PA02208Producent: Bösch Boden Spies Import GmbHDystrybutor w Polsce: Aldi Sp. z o.o., ul. Murckowska 16, 40-265 Katowice

www.gov.p
www.gov.p

Jak zwrócić wycofany produkt do sklepu?

Jeśli nie masz już paragonu z zakupów – nie martw się. Nie jest on potrzebny do zwrotu wycofanego produktu. Oddaj go w sklepie w terminie do 31 maja 2022, a dostaniesz zwrot kwoty. Wycofane ze sprzedaży orzechy i żurawinę Gourmet możesz oddać w każdym punkcie, w którym go zakupiłeś/aś.

Informujemy, że w ramach ochrony prewencyjnej konsumentów wycofaliśmy już ze sprzedaży ww. artykuł. Jednocześnie zapewniamy, że zaistniała sytuacja nie dotyczy innych artykułów marki GOURMET FINEST CUISINE oraz pozostałych produktów producenta BÖSCH BODEN SPIES IMPORT GMBH

podaje zespół ALDI

Czy można zjeść wycofane produkty?

Jeśli zastanawiasz się, czy możesz bezpiecznie zjeść wycofane produkty, to możesz to zrobić bez obaw. Wyjątkiem jest uczulenie na laktozę. Brak informacji na temat tego alergenu skutkował wycofaniem produktu. Mieszankę prażonych orzechów i żurawinę Gourmet możesz zjeść, jeśli Twój organizm toleruje laktozę i nie musisz jej ograniczać w swojej diecie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także