PoradyNa zatkany zlew kuchenny mam banalny sposób. Wystarczy jedna kostka

Na zatkany zlew kuchenny mam banalny sposób. Wystarczy jedna kostka

Mężczyzna próbujący odetkać zatkany zlew kuchenny
Mężczyzna próbujący odetkać zatkany zlew kuchenny
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | Olga Yastremska, New Africa, Africa Studio
04.03.2024 15:20

Zatkany zlew kuchenny to częsty problem. W takiej sytuacji większość z nas sięga po słynnego "Kreta" albo dzwoni po hydraulika. Chcesz uniknąć niepotrzebnego wydawania pieniędzy? Odetkaj zlew samodzielnie. To prostsze, niż mogłoby się wydawać.

Zlew kuchenny nie ma lekko. Po umyciu naczyń osadza się w nim brud, tłuszcz i resztki jedzenia. Odpływ wymaga regularnego czyszczenia. W innym wypadku może dojść do zatkania. Zatkany zlew utrudnia korzystanie z kuchni. Na szczęście, jest na to sposób.

I nie, nie jest to popularny "Kret" czy inny udrażniacz do rur. Zatkany zlew kuchenny można odetkać w banalny sposób. Wystarczy, że wykorzystasz do tego jeden produkt, który zapewne masz już w domu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jak odetkać zlew kuchenny?

Zmywanie naczyń to jeden z najbardziej znienawidzonych obowiązków domowych. Nic więc dziwnego, że tyle osób decyduje się na zakup zmywarki. Urządzenie oszczędza wodę, czas i pieniądze, a co najważniejsze, eliminuje konieczność codziennego mycia naczyń.

Nie oznacza to, że po zakupie zmywarki nie będziemy korzystali ze zlewozmywaka. Brudne naczynia należy przepłukać pod bieżącą wodą i dopięto wtedy włożyć do zmywarki. Dzięki temu unikniesz zapchania filtra, a wyciągnięte naczynia będą lśniące i czyste.

Po umyciu naczyń brud, tłuszcz i resztki jedzenia trafiają do odpływu. To prosty przepis na zatkany zlew kuchenny. Można tego uniknąć. Jak to zrobić? Wystarczy, że raz w tygodniu wsypiesz opakowanie sody do opływu, a następnie zalejesz ją szklanką octu. Soda i ocet wchodzą w silną reakcję chemiczną, rozpuszczając tłuszcz, brud, a nawet resztki jedzenia. Oba składniki powinny pienić się w odpływie przez 30 minut. Po 30 minutach wlej do odpływu pół litra wrzącej wody. Tak unikniesz wizyty specjalisty.

Wrzucam jedną kostkę i zalewam wrzątkiem. Zatkany zlew odchodzi w niepamięć

Jest jeszcze jeden sposób na odetkanie zlewu kuchennego. Potrzebujesz do tego tylko jednej rzeczy — tabletki do zmywarki. Większość tabletek bazuje na kwasku cytrynowym i sodzie oczyszczonej. To połączenie udrożni zatkany odpływ. Jak odetkać zlew przy pomocy tabletki? Wrzuć kapsułkę do wysokiego naczynia, a następnie zalej ją 500 ml wrzącej wody. Tak przygotowany roztwór wlej do zatkanego odpływu i pozostaw go tak na kilka godzin, a najlepiej na całą noc. Rankiem wlej do zlewu pół litra wrzącej wody. Odpływ będzie drożny, a ze zlewu będzie unosił się przyjemny zapach. Zabieg powtarzaj raz w tygodniu, a zapomnisz o zatkanym zlewie na długie miesiące.

Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także