PoradyNajbardziej skuteczny nawóz do pomidorów mojego dziadka. Wystarczą stare skórki od chleba i 2 dodatki

Najbardziej skuteczny nawóz do pomidorów mojego dziadka. Wystarczą stare skórki od chleba i 2 dodatki

Najbardziej skuteczny nawóz do pomidorów mojego dziadka. Wystarczą stare skórki od chleba i 2 dodatki
Paulina
06.08.2022 12:47

Każdy, kto ma ogródek, chciałby, by jego pomidory rosły jak szalone. Wymaga to od nas szczególnej uwagi, podlewania i nawożenia. Przykładem nawozu, po którym pomidory rosną w zawrotnym tempie, jest nawóz do pomidorów ze skórek chleba i wody. Jest banalnie prosty i bardzo skuteczny. Oto receptura na ten preparat. 

Nawóz z chleba do pomidorów - jak go zrobić?

Potrzebujesz:

  • 1 bochenek chleba
  • 10 litrów ciepłej wody
  • 10 ml roztworu jodu

Jak zrobić nawóz?

Chleb moczymy w wodzie. Pozostawiamy go tak na około 6-8h. Po tym czasie dodajemy jod. Wszystko dokładnie należy wymieszać i przefiltrować. Tak przygotowaną mieszanką pryskamy pomidory. Nie możemy robić tego codziennie. Trzy razy co 10 dni wystarczy.

Obraz

Czy sadzonki pomidorów można podlewać tym nawozem?

Tak, już małe sadzonki możemy podlać tym nawozem. Dzięki temu na pewno je wzmocnimy. Jak pomidory już wyrosną, to nawóz już nie będzie nam potrzebny. Warto wiedzieć, że taki chleb do przygotowania nawozu najlepiej by był czerstwy i na bazie drożdży. To one tutaj odgrywają największą rolę.

Jak działa nawóz do pomidorów ze skórek od chleba?

Stosowanie tego nawozu, może być naprawdę spektakularne. Jeśli będziemy oczywiście przestrzegać zasad jego stosowania i przygotowania. Nawóz może sprawić, że pomidory będą szybko rosły. Jeszcze bardziej rozwinie się ich system korzeniowy oraz będą wysycone dużą ilością składników mineralnych. Taki nawóz sprawdzi się również do wielu innych roślin. Skorzystać na niego mogą: ogórki czy papryka. Ale odradza się stosowania go do ziemniaków czy cebuli.

Pomidory - Pyszności; Foto Canva.com
Pomidory - Pyszności; Foto Canva.com

Pomidory- do czego wykorzystać?

Pomidory to produkt, z którego możesz przygotować wiele pysznych dań. Zupy i przetwory to jedne z możliwości, które możemy nich przygotować. Natomiast również idealnie sprawdzą się do kanapek czy lekkich, odżywczych i pełnych składników mineralnych sałatek. Można przygotować z nich pyszną pomidorówkę czy umieścić je w leczo. Ogranicza nas tylko wyobraźnia.

Zobacz na naszym kanale YouTube jak przygotować pomidorowe kwiatki ryżem, czyli faszerowane pomidory krok po kroku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także