PrzepisNigdy nie jedz bananów o tej porze dnia. Może się to odbić na zdrowiu

Nigdy nie jedz bananów o tej porze dnia. Może się to odbić na zdrowiu

Banan. Fot. Pexels
Banan. Fot. Pexels
09.06.2023 13:33, aktualizacja: 09.06.2023 14:06

Banany to jedne z najpopularniejszych owoców w naszym kraju, choć pochodzą z odległych miejsc. Sięgamy po nie bardzo często - nawet każdego dnia. Są składnikiem wielu deserów i dań. Nie może zabraknąć banana jako składnika owsianki czy deseru przygotowanego z jogurtu naturalnego. Okazuje się jednak, że nie powinniśmy jeść ich o pewnej porze dnia, ponieważ może się to odbić na naszym zdrowiu. 

Jedzenie bananów pozytywnie wpływa na nasze zdrowie. Jeśli jednak sięgniemy po te owoce o tej porze dnia, mogą mieć na nasze zdrowie szkodliwy wpływ. Warto więc temu zapobiec i przełożyć jedzenie banana na inną porę dnia. Dzięki temu będziemy cieszyć się wyłącznie zbawiennymi właściwościami tego owocu. Co powinniśmy wiedzieć przed zjedzeniem banana? Odpowiadamy.

Banany, czyli ulubiona przekąska Polaków. O tej porze lepiej ich nie jeść

Eksperci twierdzą, że powinniśmy zrezygnować z jedzenia bananów o kilku porach dnia. Wówczas mogą mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie. Od ich jedzenia powinniśmy powstrzymać się rano. Banan jako składnik śniadania podnosi poziom insuliny, ale ten szybko spada. Zamiast zastrzyku energii możemy więc spodziewać się jej spadku. Banana nie powinniśmy jeść również na czczo, gdyż możemy doprowadzić do podrażnienia jelita. Ich zdaniem dziennie nie powinniśmy jeść też więcej niż dwóch bananów.

Banany. Fot. Pexels
Banany. Fot. Pexels

Kiedy najlepiej jeść banany? Mogą mieć zbawienny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie

Idealną porą na spożywanie bananów jest wieczór. Zjedzenie tego owocu przed snem może nieść ze sobą sporo korzyści. Przede wszystkim wspomoże trawienie i ułatwi wypróżnianie. Dodatkowo zjedzenie banana o tej porze pozwoli uzupełnić niedobory i dostarczyć organizmowi odpowiednich materiałów, by móc przespać całą noc i obudzić się wypoczętym i gotowym do działania. Magnez i potas zapobiegną też bolesnym nocnym skurczom mięśni.

Nie jest to jednak idealna pora dnia na zjedzenie banana dla cukrzyków i osób z insulinoopornością, ponieważ ze względu na wysoki indeks glikemiczny bananów, może dojść do wyrzutu insuliny.

Banany. Fot. Pexels
Banany. Fot. Pexels
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także