Nawadnia lepiej niż woda, wzmacnia organizm i wspiera jelita. Na Podlasiu piją od lat
Nie woda, izotonik czy lemoniada, a tradycyjny napój z Podlasia od lat pomaga mieszkańcom regionu przetrwać letnie upały. Ciężko pomylić go z czymkolwiek innym – jest lekko musujący, orzeźwiający i, co ciekawe, powstaje w procesie fermentacji, dzięki czemu przypisuje mu się nie tylko właściwości nawadniające, ale także korzystny wpływ na jelita.
Natalia Strumińska