NewsyNowa kawa w Starbucks niedługo trafi do sprzedaży. Fani są zaskoczeni

Nowa kawa w Starbucks niedługo trafi do sprzedaży. Fani są zaskoczeni

Nowa kawa w Starbucks - Pyszności/ źródło: Canva
Nowa kawa w Starbucks - Pyszności/ źródło: Canva
Ewa

01.03.2023 06:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Szef znanej sieci z kawą zapowiedział zmiany. Nowa kawa w Starbucks ma być przełomowym krokiem w rozwoju firmy i całkowicie odmienić rynek.

Jedna z najpopularniejszych sieci serwujących kawę i napoje z jej dodatkiem wprowadza całkowitą nowość. Oleato ma całkowicie odmienić rynek i rozpocząć nową linię produktów.

Nowa kawa w Starbucks

Tymczasowy dyrektor generalny Starbucksa Howard Schultz ogłosił wprowadzenie nowego rodzaju kawy. Oleato to najnowsza marki kaw z dodatkiem oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia. To połączenie ma zagwarantować nowe doznania, pełne głębi i wymiaru.

To przełomowy moment w historii naszej firmy, tworzący nową kategorię - powiedział Howard Schultz, szef Starbucksa, w programie "Mad Money" w CNBC

Na nietypowe połączenie wpadł sam szef Starbucksa podczas "inspirującej podróży na Sycylię". Oleato pojawiło się już w wybranych 25 kawiarniach na terenie Włoch. Po włoskiej ekspansji Starbucks rozpocznie wprowadzanie napojów w wybranych lokalizacjach na całym świecie. Na wiosnę ma pojawić się w południowej Kalifornii w Stanach Zjednoczonych. Jeszcze w tym roku Starbucks Oleato zostanie uruchomiony w Japonii, na Bliskim Wschodzie i w Wielkiej Brytanii.

To nie koniec nowości

Wraz z kawą Oleato ma pojawić się również szereg innych nowości. Do sprzedaży również espresso martini, które będzie dostępne w wybranych kawiarniach we Włoszech, a także w Seattle i Nowym Jorku.

Wprowadzenie nowości nie jestem przypadkiem. W kwietniu Howard Schultz ustępuje ze stanowiska dyrektora generalnego popularnej sieci. Zostaje jednak w zarządzie i będzie działał jako ambasador marki „Oleato”. Przez inflację ceny w Starbucksie wzrosły o około 5 proc.

Przepis na kultową Pumpkin Spice Latte znajdziesz na naszym kanale YouTube

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także