PoradyTej funkcji obieraczki do warzyw nie znałeś. Zwróć uwagę na ten niepozorny element

Tej funkcji obieraczki do warzyw nie znałeś. Zwróć uwagę na ten niepozorny element

Obieraczka do warzyw może zaskoczyć funkcjonalnością - Pyszności; Fot. Pexels (Polina Tankilevitch)
Obieraczka do warzyw może zaskoczyć funkcjonalnością - Pyszności; Fot. Pexels (Polina Tankilevitch)
25.04.2023 15:05

Obieraczka do warzyw to niepozorny, ale niezwykle funkcjonalny gadżet kuchenny. Pozwala nie tylko na precyzyjne pozbycie się skórki z ziemniaków czy marchewki, ale także sprawdza się w tworzeniu z nich dekoracji czy pomaga w najzwyklejszym oczkowaniu nadpsutych fragmentów produktu. Korzystanie z obieraczki może być jeszcze łatwiejsze i szybsze. Poznajcie metodę na ułatwienie sobie codziennych obowiązków.

Obieraczki do warzyw, zarówno te w kształcie litery Y, jak i klasyczne, proste często wyposażone są w wystające metalowe elementy. Niekiedy przypominają one zawieszkę, lecz absolutnie nie taka jest ich rola. Okazuje się, że to małe ostrza, które mogą ułatwić pracę w kuchni. Z pomocą na szybsze pozbywanie się skórki z warzyw i owoców przychodzi również mało znany trik. Okazuje się, że korzystanie z obieraczki może być jeszcze łatwiejsze.

Obieraczka do warzyw - jak jej używać? Ukryta funkcja

Doskonale wszystkim znana poczciwa obieraczka do warzyw, mimo tego, że to niepozorne urządzenie, może zaskoczyć funkcjonalnością. Chcąc zaoszczędzić czas spędzony w kuchni, wypróbuj zupełnie inną metodę obierania warzyw, którą możesz uskutecznić przy pomocy obieraczki. Zamiast obierać warzywo bądź owoc w jednym kierunku, przesuwaj obieraczką w górę i w dół, bez odrywania ostrza od produktu.

Za pomocą obieraczki możesz też z powodzeniem pozbyć się skórki z... cytrusów. Pomoże ci w tym małe ostrze, które znajduje się zazwyczaj z boku urządzenia. Jeśli natniesz nim skórkę wzdłuż owocu w kilku miejscach, bez problemu pozbędziesz się obierki. Ponadto szpikulcem możesz również oczkować warzywa, np. pozbywając się czarnych kropek z ziemniaków.

Do czego służy obieraczka z ząbkami?

Na pewno spotkaliście się również z obieraczkami, które zamiast klasycznego ostrza mają takie z ząbkami. Gadżet, posiadający dwustronne ruchome ząbkowane ostrze, idealnie nadaje się do obierania pomidorów oraz innych warzyw i owoców z miękką skórką, tj. różnego rodzaju śliwek, kiwi. Oczywiście obiera także marchew, ziemniaki, ogórki itd. Natomiast obieraczki z dużymi ząbkowanymi ostrzami używa się do wykrawania z warzyw czy owoców różnych dekoracji.

Zobacz przepis na krem szparagowy. Właśnie zaczyna się na nie sezon: 

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także