PoradyZawsze tak robię, żeby usunąć osad z herbaty. Kubki lśnią jak nowe

Zawsze tak robię, żeby usunąć osad z herbaty. Kubki lśnią jak nowe

Osad z herbaty - Pyszności; Foto: Canva, screen filmu youtube.com; konto: Take Look
Osad z herbaty - Pyszności; Foto: Canva, screen filmu youtube.com; konto: Take Look

17.10.2022 13:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W poszukiwaniu sposobów na skuteczne pozbycie się osadu po herbacie można natknąć się na różne internetowe rewelacje. I chociaż istnieje wiele efektywnych i bezpiecznych zarazem metod na osad z herbaty, są też inne - takie, które przyprawiają o gęsią skórkę. Dowiedz się co robić, a czego na pewno nie robić z takim problemem!

Wielu z nas ma swój ulubiony kubek. Taki, który dostaliśmy na dzień ojca czy matki, przywieziony z wakacji, albo po prostu opatrzony grafiką czy napisem, które trafiły w nasze gusta. Ulubiony kubek to święty rekwizyt do picia kawy czy herbaty, które nie smakują tak samo, gdy zostały nalane w inne naczynie.

Kiepskie jest więc uczucie, gdy środek naszego kubka pokrywa ciemny osad z herbaty. A co dopiero, gdy znajduje się on również w porcelanie, którą przygotowaliśmy dla naszych gości. Co za wstyd!

Osad z herbaty - Pyszności; Foto: Pexels
Osad z herbaty - Pyszności; Foto: Pexels

Osad z herbaty można na szczęście usunąć w dość prosty sposób. W zasadzie tych metod jest nawet sporo, dzięki czemu chociaż jeden składnik, którego możemy do tego użyć, na pewno znajduje się w waszej kuchni. Dowiedz się, jakie to proste i przywróć dawną chwałę swojej zastawie!

Czego użyć, aby usunąć osad z herbaty?

Cytryna. Kwasek cytrynowy ma właściwości wybielające, dlatego herbata z cytryną żadnych osadów po prostu nie zostawi. Jeśli jednak już się pojawiły, wlej do brudnego naczynia sok z cytryny i wrzątek, po czym odstaw na pół godziny. Później wystarczy zwykłe mycie gąbką.

Sól. Ma właściwości rozpuszczające i ścierające, dlatego wyszoruj nią powierzchnię pokrytą osadem. Pójdzie jak z płatka!

Proszek do pieczenia. Do kubka wlej wodę, proszek do pieczenia i pozostaw na 2 godziny. Proszkiem do pieczenia możesz również wyszorować osad - zadziała podobnie jak sól.

Osad z herbaty - Pyszności; Foto: Canva
Osad z herbaty - Pyszności; Foto: Canva

Pasta do zębów. Chyba nie trzeba mówić, że doskonale czyści różne naloty. Użyj do tego starej szczoteczki lub po prostu gąbki.

Soda oczyszczona. 2 łyżki tej substancji wymieszane z ciepłą wodą utworzą pastę, którą bez problemu doczyścisz osad.

A czego na pewno nie używać?

W czeluściach Internetu czają się różne złe rady. Jedną z najgorszych jest użycie wybielacza do osadu z herbaty. Już niewielkie ilości wybielacza mogą poparzyć błony śluzowe przełyku i żołądka. Nigdy, przenigdy nie używaj go do czyszczenia naczyń!

Skoro już twój ulubiony kubek jest bezpieczny, sprawdź ten film z naszego kanału na YouTube z 3 pomysłami na herbatę zimową!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także