PoradyPorządek w kuchni w 4 prostych krokach

Porządek w kuchni w 4 prostych krokach

Porządek w kuchni w 4 prostych krokach
Frania

17.05.2019 10:40, aktual.: 18.09.2023 12:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Idealny porządek w kuchni to marzenie każdej pani domu. I jak się okazuje, jest to jak najbardziej możliwe. Musisz jedynie pamiętać o 4 złotych zasadach.

Jeśli będziesz realizować je regularnie, Twoja kuchnia zawsze będzie lśnić czystością. Co więcej, cały proces zajmie Ci jedynie 20 minut!

#1 Załaduj zmywarkę

Obraz

Nigdy, pod żadnym pozorem, nie zostawiaj brudnych talerzy w zlewie lub na blatach kuchennych. Znajdź 5 minut, aby załadować zmywarkę, dzięki czemu w kuchni nie będą zalegać brudne naczynia.

Uwierz mi, rano na pewno będziesz zadowolona, że załadowałaś urządzenie wieczorem i nie musisz robić tego rano w ogromnym pośpiechu.

#2 Peeling zlewu zapewni idealny porządek w kuchni

Obraz

To bardzo ważne, aby codziennie wieczorem wyczyścić dokładnie zlew kuchenny. Możesz wykorzystać tu połączenie sody oczyszczonej z cytryną.

Po peelingu dokładnie spłucz i wytrzyj do sucha czyszczoną powierzchnię. Zlew nie tylko będzie lśnił czystością, ale dodatkowo będzie wydobywał się z niego przyjemny zapach.

#3 Przetrzyj blaty kuchenne

Obraz

Co jeszcze powinno stać się Twoją wieczorną rutyną w czyszczeniu kuchni? Oczywiście dokładne przetarcie blatów kuchennych.

W końcu każdego dnia wykonujemy na nich całą masę różnych czynności, dlatego należy pamiętać o ich regularnej pielęgnacji.

#4 Podłoga w kuchni

Obraz

I ostatni element, aby porządek w kuchni był w pełni możliwy. Zanim opuścisz swoje królestwo, umyj podłogę w kuchni.

Gwarantuje Ci, że po przebudzeniu każdy poranek w kuchni będzie czystą przyjemnością. Świeżość, czystość, harmonia i porządek w jednym.

Taki porządek w kuchni to ja lubię. Trików sprzątających nigdy za wiele, dlatego koniecznie sprawdź te sposoby.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także