NewsyPoszedł do jednej z najlepszych pizzerii w Polsce. Cena za pizzę szokuje

Poszedł do jednej z najlepszych pizzerii w Polsce. Cena za pizzę szokuje

Znany Youtuber odwiedził gdańską pizzerię, aby ocenić pizzę neapolitańską/źródło: YT/www.youtube.com/@maciejje
Znany Youtuber odwiedził gdańską pizzerię, aby ocenić pizzę neapolitańską/źródło: YT/www.youtube.com/@maciejje
Marzena Pęcak

22.07.2023 16:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Chciałbyś zjeść pyszną pizzę neapolitańską w najlepszym wydaniu? Wcale nie musisz jechać do Włoch. Wystarczy, że odwiedzisz pizzerię Ostro z Gdańska. Tak zrobił popularny youtuber z kanału "Maciej je". Jak ocenił zamówione pizze? Przeczytaj ten artykuł do końca, a wszystko stanie się jasne!

Nie znam, ani jednej osoby, która nie lubiłaby pizzy. I nie ma w tym nic dziwnego, w końcu ten genialny wynalazek kuchni włoskiej jest popularny w każdym zakątku świata. W czym tkwi jej sukces? Moim skromnym zdaniem składają się na to dwa czynniki. Po pierwsze genialna kompozycja podstawowych smaków, a więc ciasta, sosu pomidorowego i sera. Po drugie nieskończona możliwość kombinacji z dodatkami. Dzięki tak ogromnemu wyborowi, każdy prędzej czy później znajdzie coś dla siebie.

Oczywiście w swoim domu mam sprawdzony przepis zarówno na genialne ciasto, jak i domowy sos pomidorowy. Jednocześnie lubię też podczas wyjazdów odwiedzać i kosztować pizze w przeróżnych lokalach. I na mojej liście z miejscówkami do odwiedzenia ostatnio pojawiła się nowa lokalizacja. A wszystko to zasługa Maćka z kanału "Maciej je", który przez swoją relację zainspirował mnie do odwiedzenia konkretnego lokalu w Gdańsku.

Pizza to jedno z najbardziej kultowych dań na świecie/źródło: Riedelmeier, pixabay
Pizza to jedno z najbardziej kultowych dań na świecie/źródło: Riedelmeier, pixabay

Ostro z Gdańska najlepszą pizzerią w Polsce

Zacznijmy od początku, bo pewnie tak, jak ja nie miałeś zielonego pojęcia o pewnym prestiżowym rankingu, który wybiera najlepsze lokale gastronomiczne, serwujące pizzę neapolitańską w Europie. Ranking "50 Top Pizza", bo o nim mowa, po raz kolejny docenił gdańską restaurację w swoim zestawieniu. Ostro zajęło 34. lokatę i jest to ogromny sukces. W rankingu znalazły się jeszcze dwie polskie restauracje, które zajęły niższe lokaty — Ciao Tutti z Warszawy oraz Zielona Górka z Pabianic. Tym samym to właśnie nadmorskie Ostro jest najwyżej notowaną restauracją serwującą pizzę w naszym kraju. Warto dodać, że szefem pizziaolo jest tutaj Kamil Szuba.

Pewnie w tej chwili zastanawiasz się, pod jakim kątem oceniane są lokale gastronomiczne uwzględnione w rankingu. Od razu śpieszę z odpowiedzią! Otóż w ocenie brane są pod uwagę takie kwestie jak: jakość składników, smak dania, menu oraz poziom obsługi w lokalu. Zanim zamkniemy kwestie oficjalne, warto podkreślić, że w rankingu tym nie bierze się pod uwagę włoskich restauracji. One mają osobne zestawienie.

Jak pizza z Ostro smakowała znanemu youtuberowi?

Podczas wizyty w gdańskiej restauracji Maciek ze swoją partnerką zamówili klasyczną Marinarę oraz wyrazistą w smaku ze względu na ostrość pizzę Diavola. Co więcej, influencer spróbował jeszcze kanapki Tartufi, która przygotowana jest na cieście na pizzę neapolitańską z pysznymi dodatkami w środku. W skład zamówienia weszły również przekąski i deser.

"Pizza jest tutaj wyśmienita. Naprawdę świetnym poziom." - relacjonuje Maciek.

Jednocześnie zaznacza, że choć ciasto jest świetne, to osobiście woli lżejszą formę.

"Ja chyba właśnie wolę takie ciasto, które jest lżejsze, jest trochę jak chmurka, jest pyszne, ale aż tak nie zapycha. Wiadomo, wtedy pizzą człowiek się mniej naje, ale bardziej może docenić także inne walory." - kontynuuje.

Po skonsumowaniu obu pizz przyszła pora na kanapkę. I to właśnie ona w największym stopniu skradła serce Maćka. Influencer wybrał opcję z pastą truflową i wygląda na to, że był to strzał w 10!. Smak oraz forma kanapki zachwyciły influencera.

W swoim materiale Maciek nie zapomniał również o małym podsumowaniu wizyty w gdańskiej restauracji.

"To była bardzo dobra pizza i generalnie bardzo dobre jedzenie. Pizza świetna. Ciasto, składniki, kompozycje, no generalnie trudno się przyczepić" — podsumowuje mężczyzna. "Czy to jest najlepsza pizza w Polsce? No nie wiem, szczerze mówiąc. Generalnie ten poziom pizzerii neapolitańskich w Polsce jest dość wyrównany moim zdaniem." - dodaje.

Youtuber podkreśla, że w Polsce można znaleźć naprawdę wiele dobrych restauracji z pizzą neapolitańską. Więc to dobra wiadomość dla nas, potencjalnych klientów.

"Ja szczerze mówiąc, nie widzę jakiś takich wyróżników w pizzerii Ostro na tle innych dobrych pizzerii neapolitańskich. Jest to świetna pizza, ale nie wyraźnie lepsza od innych moim zdaniem." - wyjaśnia.

Na koniec Maciek podkreśla, jeszcze jeden bardzo ważny fakt. Otóż w Ostro stawia się na składniki najwyższej jakości. A co z cenami zapytasz? Na ten temat Maciek też udzielił informacji. Za Marinarę zapłacił 28 zł, za pizzę Diavola 49 zł, a za kanapkę z pastą truflową 29 zł. Cały materiał z wizyty znajdziesz poniżej. Trzeba przyznać, że te ceny mogą szokować. Jak na lokal tak wyróżniony naprawdę nie są bardzo wysokie.

Zanim się pożegnamy, koniecznie napisz mi, czy chciałbyś odwiedzić gdańską pizzerię. Ja na pewno to zrobię!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także