NewsyPoszła na włoskie wesele i aż ją zamurowało, gdy to zobaczyła. Od razu chwyciła za telefon

Poszła na włoskie wesele i aż ją zamurowało, gdy to zobaczyła. Od razu chwyciła za telefon

Tiktokerka pokazała, jak wygląda włoskie wesele - Pyszności; Fot. TikTok
Tiktokerka pokazała, jak wygląda włoskie wesele - Pyszności; Fot. TikTok

16.06.2023 20:30, aktual.: 16.06.2023 21:13

Jak wygląda włoskie wesele? Urywek uroczystości mogliśmy podejrzeć, dzięki materiałowi tiktokerki "megyt3". Kobieta pokazała najbardziej nietypowe elementy imprezy, jak choćby stoisko, gdzie na oczach gości specjalista ręcznie wyrabiał ser. "Trafiłaś do raju, zdajesz sobie z tego sprawę?" - piszą internauci. Sami zobaczcie.

Włoskie wesele wielu kojarzy się z huczną imprezą. W rzeczywistości jednak podczas takiej uroczystości nie tańczy się tyle, ile na polskich weselach. Jest też mniej jedzenia i mocnego alkoholu. Dla Włochów ślub to czas spotkania z rodziną, długich rozmów i przyjemnie spędzonego czasu wśród bliskich. Niemniej, wszystko zależy od preferencji młodych. Niektórzy mają naprawdę bujną wyobraźnię!

Pokazała, jak wygląda włoskie wesele. Tego nikt się nie spodziewał

Tiktokerka o nicku "megyt3" podzieliła się z internautami relacją z włoskiego wesela. Jak widzimy na udostępnionym wideo, goście uroczystości zostali poczęstowani daniami, w większości których bazą były owoce morza. Na włoskich weselach zazwyczaj serwuje się właśnie kuchnię regionalną, klasyczną, ale w wersji, jaką życzą sobie państwo młodzi. Może to być tradycyjna bądź nowoczesna wersja włoskich dań.

W tym przypadku państwo młodzi zapewnili zaproszonym sporo atrakcji - głównie tych kulinarnych. Na miejscu bowiem był mężczyzna, ręcznie wyrabiający sery na oczach gości. Przy innym stole, suto zastawionym pieczywem, wypiekami częstowali specjaliści od focaccii (to rodzaj pieczywa podawanego najczęściej na ciepło z oliwą, suszonymi pomidorami, oliwkami lub bez dodatków). To jednak nie koniec. Na weselu podano również świeżo krojoną włoską szynkę prosciutto - własnoręcznie przez starszego pana przy bufecie.

Wesele we Włoszech. Przy winie i bez tańców

W poszczególnych regionach Włoszech tradycja związana z organizowaniem wesel może różnić się od siebie. Jednak za najbardziej popularny uważa się zwyczaj związany ze śpiewaniem romantycznych piosenek przez pana młodego pod oknem/balkonem panny młodej. Tzw. serenata odbywa się na noc przed weselem i jest też okazją do spotkania się gości w domu panny młodej.

Ceremonia zaślubin wygląda podobnie do tej, znanej nam w polskiej tradycji. Na weselach zaś przeważnie nie tańczy się (organizowane są gry i zabawy, najczęściej dla młodych), nie serwuje się również tylu potraw, ile np. na polskim weselu. Goście mają do dyspozycji poczęstunek z bufetu, a jeśli chodzi o trunki, na stołach stawia się czerwone lub białe wino. Mocniejsze alkohole pojawiają się dopiero pod koniec obiadu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także