Newsy6 prostych kroków, które pomogą Ci odstawić słodycze na bok. Czas zadbać o swoje ciało!

6 prostych kroków, które pomogą Ci odstawić słodycze na bok. Czas zadbać o swoje ciało!

6 prostych kroków, które pomogą Ci odstawić słodycze na bok. Czas zadbać o swoje ciało!
Pyszności
10.03.2017 15:37, aktualizacja: 10.05.2017 15:28

Nie ulega wątpliwości, że cukry proste mają negatywny wpływ na nasz organizm, dlatego wiele osób niejednokrotnie decyduje się na odstawienie wszelakich słodyczy. Niestety, nie wszystkim się to udaje i często powracamy do słodkości, bo przecież tak bardzo je uwielbiamy. Na szczęście mamy dobrą wiadomość. Organizm ludzki potrzebuje zaledwie 10 dni na pozbycie się uzależnienia od cukru!

Oto co powinieneś robić w ciągu tych 10 dni, aby odstawić słodycze na bok. Do dzieła!

1. Nie pij wysokokalorycznych napojów

Obraz

Każdy karton soku lub butelka napoju gazowanego zawiera bardzo dużą ilość cukru. To tak, jakbyś zaczął jeść garściami kostki cukru. Tego byś chyba nie chciał, prawda? Zapewniamy w ten sposób gwałtowny wzrost poziomu cukru we krwi, a na dłuższą metę przybieramy na wadze. Zamiast tego pij wodę mineralną, która oczyszcza organizm i ugasi Twoje pragnienie.

Źródło: NCBI

2. Jedz dużo warzyw i produkty bogate w białko.

Obraz

Białko nie podnosi poziomu cukru we krwi, ale również nie dostarcza organizmowi energii oraz długotrwałego uczucia sytości. Jaja, ryby i kurczak są podstawowymi produktami, które są źródłem białka.

Inne produkty, które doskonale regulują poziom cukru we krwi to warzywa, z wyjątkiem ziemniaków. Wszystkie inne są jak najbardziej zalecane: różne rodzaje kapusty, cukinii, ogórków, pomidorów itd.

Źródło: NBCI, NBCI 

3. Nie zapominaj o tłuszczach.

Obraz

Ludzie w dążeniu do właściwego odżywiania często odmawiają sobie jakichkolwiek produktów, które są bogate w tłuszcze. To ogromny błąd! Tłuszcze poskramiają nasz apetyt, równoważą poziom cukru we krwi i przynoszą mnóstwo korzyści dla naszego organizmu. Musimy tylko wiedzieć, które tłuszcze są dla nas odpowiednie. Pamiętaj, aby wybierać te nienasycone: oliwa z oliwek, orzechy, ryby.

Źródło: NBCI 

4. Bądź gotowy na ciężkie chwile.

Obraz

Każdy wybierze tłuste i niezdrowe jedzenie, gdy nie ma czasu przygotować sobie nic zdrowego. W takich przypadkach decydujemy się na hamburgery, ciasteczka i tego typu rzeczy. W ciągu tych 10 dni nie możesz pozwolić sobie na coś takiego! Pamiętaj, aby zawsze mieć pod ręką zdrowe produkty. Zrób sobie małe pudełeczko z przekąskami i zawsze noś je przy sobie. Trzymaj w nim np. orzechy, suszone owoce, kurczaka, chrupkie pieczywo. Krótko mówiąc wszystko, co nie nie przynosi negatywnych skutków, a daje organizmowi uczucie sytości i niezbędnej energii do dalszych działań.

Źródło: Dr. Hyman

5. Oddychaj

Obraz

Głód i pragnienie skłania Cię do tego, aby szybko zjeść coś słodkiego. Potrzeba zjedzenia czegoś słodkiego wiąże się często ze stresem. Ćwiczenia oddechowe mogą pomóc Ci poradzić sobie z produkcją kortyzolu i hormonem stresu. Stosuj 5 pełnych inhalacji przez spożyciem każdego posiłku. Będziesz zaskoczony, ale to naprawdę działa!

Źródło: NBCI

6. Śpij dobrze.

Obraz

Krótki sen jest powodem braku energii. W takim przypadku zaczynamy czuć nieodpartą potrzebę, aby chwycić i zdjeść coś słodkiego - to najszybszy sposób, aby uzyskać pożądaną energię. Staraj się spać mnie więcej 8 godzin: Twoje ciało na pewno będzie Ci wdzięczne, a zapotrzebowanie na cukier nie będzie tak przytłaczające.

Źródło: NBCI 

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także