Porady9 produktów z kuchni, które pomogą Ci posprzątać cały dom. Będzie lśnił czystością!

9 produktów z kuchni, które pomogą Ci posprzątać cały dom. Będzie lśnił czystością!

9 produktów z kuchni, które pomogą Ci posprzątać cały dom. Będzie lśnił czystością!
Ewa

26.11.2020 12:01, aktual.: 18.09.2023 12:41

Okazuje się, że to, co możesz znaleźć w swojej kuchni i spiżarni może być pomocne nie tylko wtedy, gdy zgłodniejesz!

#1 Banany

A właściwie to skórki po bananach! Pomocne są przy polerowaniu srebra, nabłyszczą liście Twoich roślin doniczkowych, a nawet wypolerują skórzane elementy w Twoim domu. Przetrzyj nią swoje buty, zaufaj mi ;)

Obraz

#2 Wódka

Jeśli zalega Ci trochę wódki po ostatniej imprezie- sięgnij po nią podczas porządków. I bynajmniej po to, żeby się napić ;) Wódka pomaga radzić sobie z pleśnią i pleśnią. Jest również bardzo pomocny w usuwaniu lepkich plam na twardych powierzchniach (np. rozlany przez dzieci klej na stole). Jeśli wlejesz ją do butelki ze spryskiwaczem, to świetnie nada się do nabłyszczania okien.

Obraz

#3 Obierki ziemniaków

Obierki ziemniaków przydadzą się szczęśliwcom, którzy w swoim domu mają kominek. Po prostu spal wysuszone skórki w kominku.

Obraz

#4 Orzechy włoskie

Nie dość, że są super smaczne i zdrowe, to jeszcze pomogą Ci pozbyć się rys. Niestety, działa tylko w przypadku tych mniejszych i nie bardzo głębokich. Potrzyj zarysowane mebel orzechem i gotowe!

Obraz

#5 Sól kuchenna

Połączenie soli i gorącej wody pomoże odświeżyć i oczyścić odpływ. Może również pomóc w usuwaniu tłuszczu z patelni. Ale co najważniejsze, sól może pomóc pozbyć się plamy po winie z lnianego materiału. Po prostu wysyp sól bezpośrednio na plamę, a dzięki temu wino nie "przyczepi się" trwale do tkaniny.

Obraz

#6 Cytryny

Cytryny mogą nabłyszczać krany, czyścić blaty, usuwać brud z grilla, a nawet pomóc w odtłuszczeniu naczyń. Z Twojego kubła na śmieci wydobywa się niemiły zapach? Wrzucenie tam cytryny pomoże go odświeżyć.

Obraz

#7 Ketchup

Sprawdzi się idealnie przy czyszczeniu żeliwnych garnków i patelni. Polej je ketchupem, pozostaw na jakiś czas, wytrzyj, wypłucz i gotowe.

Obraz

#8 Cebula

Twój grill, także ten elektryczny, doprasza się mycia? Przekrój cebulę na pół i użyj jej do wyszorowania rusztu.

Obraz

#9 Czarna herbata

Czarnej herbaty można używać do czyszczenia i nadawania połysku parkietom. Wlej trochę herbaty do wiadra i pozwól jej ostygnąć. Kwas garbnikowy zawarty w herbacie pomaga w czyszczeniu podłóg z twardego drewna.

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także