PoradyWeź monetę i włóż do piekarnika. Mało kto zna ten trik, a działa cuda

Weź monetę i włóż do piekarnika. Mało kto zna ten trik, a działa cuda

Piekarnik i moneta. Co ma jedno do drugiego?
Piekarnik i moneta. Co ma jedno do drugiego?
Źródło zdjęć: © Canva | Ichar Leichonak, brizmaker
31.01.2024 08:46, aktualizacja: 31.01.2024 10:07

Czyszczenie piekarnika za pomocą... monety? Ten trik przewija się przez pół internetu już od jakiegoś czasu. I — uwaga, uwaga — to naprawdę działa. Uciążliwy problem będziesz miał z głowy. Wystarczy, że poznasz ten trik.

Triki i sztuczki rodem z internetu chyba nigdy nie przestaną nas zadziwiać. Kreatywność i pomysłowość buszujących po sieci ludzi co jakiś czas przeobrażają się w naprawdę niezłe, praktyczne porady. Oddzielanie żółtka od białka za pomocą czosnku? Żaden problem. A to zaledwie ułamek, cząsteczka, wstęp do długiej alei tiktokowych trików nie z tej ziemi.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Trik, który poznaliśmy ostatnio, również miał swoją genezę w sieci. Nie wiadomo do końca, kto jest jego autorem (jak to w przypadku większych i mniejszych virali), ale jedno trzeba powiedzieć na pewno: czegoś takiego jeszcze nie widzieliśmy. Czy jest prosty? Tak, jak najbardziej. Totalnie łopatologiczny? Jasne. A przy okazji, w tej swojej prostocie, przełomowy? Trzeci raz tak. Oto pomysł na wykorzystanie dwuzłotówki do czyszczenia piekarnika.

Piekarnik i moneta

Na pewno przyznasz nam rację, że nie ma nic gorszego, nic brudny piekarnik. Zacieki po tłuszczu to pół biedy; najgorsze jest zaschnięte, przypalone jedzenie. Stopiony, przyległy do ścianek urządzenia ser nie jest rzeczą łatwą do usunięcia. Funkcje automatycznego czyszczenia, które występują w piekarnikach nowego typu, są natomiast energochłonne, a przez to — boleśnie drogie.

Brudny piekarnik? Pomoże ci moneta
Brudny piekarnik? Pomoże ci moneta© Canva | undefined undefined

Zapewne zastanawiasz się, co ma tutaj piernik do wiatraka, a właściwie: moneta do piekarnika. Otóż chodzi tu o użycie jej jako skrobaczki. Najpierw należy piekarnik dokładnie spryskać środkiem czyszczącym. Kiedy brud będzie już namoczony (po około 10 minutach), chwyć monetę i zetrzyj przy jej pomocy uciążliwe i do tej pory trudne do usunięcia zabrudzenia.

Struktura monety sprawi, że problem brudnego piekarnika zniknie, a ty oszczędzisz sobie zbędnych nerwów. W końcu lśniąca i czyściutka kuchnia to coś, czego potrzebujemy do przyjemnego spędzania czasu na oddawaniu się kulinarnemu hobby, prawda?

Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także