InspiracjeWyciągnij z kuchennej szafki i powbijaj między łuski. Szybko rozwiążesz uciążliwy problem

Wyciągnij z kuchennej szafki i powbijaj między łuski. Szybko rozwiążesz uciążliwy problem

Szyszki - Pyszności
Szyszki - Pyszności
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
31.10.2023 06:55

Jesień sprzyja spacerom na świeżym powietrzu. Warto wtedy rozejrzeć się za leżącymi na ziemi szyszkami i zgarnąć kilka sztuk do domu. Nie tylko mogą być niskobudżetową dekoracją, ale pomogą w walce z uporczywym problemem. Ten prosty patent sprawi, że gotowe środki chemiczne pójdą w odstawkę.

Zbieranie szyszek kojarzy się wielu osobom z dzieciństwem, jednak warto wrócić do tego nawyku. Nie tylko ze względu na to, że wymusza to na nas pewną dawkę aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, ale również pozwoli na zaoszczędzenie kilku złotych. Jeśli po smażeniu aromatycznych przypraw lub gotowaniu nieco problematycznych produktów (jak na przykład kapusta) w twoim mieszkaniu unosi się niezbyt przyjemny zapach, z pomocą przyjdzie tani i naturalny odświeżacz powietrza. Wszystko, czego potrzebujesz to szyszki i cynamon.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Naturalny odświeżacz powietrza

W sklepach na dziale z chemią do domu można znaleźć całe multum sprayów, żeli i aerozoli, które mają odświeżyć zapach w pomieszczeniu. Rozwiązania problemu z niechcianym aromatem nie trzeba jednak szukać zbyt daleko - wystarczy mały spacer do lasu i wizyta w sklepie spożywczym. Szyszki to nie tylko element dekoracji w jesienno-zimowych duchu, ale również baza naszego naturalnego dyfuzora zapachowego. Wybierz kilka dorodnych, dużych okazów i oczyść je.

Szyszki świerku - Pyszności
Szyszki świerku - Pyszności© Canva

Następnie sięgnij po cynamon w laskach. Powbijaj kawałki między łuski szyszki. Przez całość przeciągnij sznurek (na przykład przy pomocy grubej i dużej igły) lub zamontuj pętelkę przy pomocy kleju. Dzięki temu naturalny odświeżacz powietrza możesz powiesić tam, gdzie będzie potrzebny. Możesz umieścić go również w dekoracyjnym wieńcu czy stworzyć kompozycję z szyszek i cynamonu w szklanym, przezroczystym naczyniu.

Dekoracja z szyszek i cynamonu

Cynamon możesz zastąpić również naturalnymi olejkami eterycznymi. Umieść je w ozdobnej lub przezroczystej misce i skropl delikatnie aromatem. Możesz tutaj również puścić wodze fantazji, dodając sztuczne lub żywe gałązki, bombki i inne dekoracyjne elementy, które stworzą piękną całość. Możesz z nich stworzyć też choinkę, która delikatnie skropiona naturalnym olejkiem, stanie się również pięknym dyfuzorem zapachu.

Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także