PrzepisSklep Intermarche ma nową, ciekawą metodę obejścia zakazu handlu. Klienci mają mieszane uczucia

Sklep Intermarche ma nową, ciekawą metodę obejścia zakazu handlu. Klienci mają mieszane uczucia

Sklep Intermarche ma nową, ciekawą metodę obejścia zakazu handlu. Klienci mają mieszane uczucia
Paulina
14.09.2022 10:58

Zakaz handlu doskwiera praktycznie każdej większej sieci sklepów, dlatego firmy opracowują najróżniejsze sposoby, aby móc otworzyć się w niedzielę. Sieć Intermarche w Tarnowie postanowiła otworzyć swoje sklepy dla klientów w sprytny sposób omijając przepisy.

Zakaz handlu w niedziele nie ułatwia życia także wielu osobom, które tylko ten jeden dzień mogą wygospodarować na swoje zakupy. Dlatego kolejnym powodem obejścia zakazu przez sieć, jest chęć pomocy klientom. Na placówce widnieje informacja, że sklep „jest otwarty w każdą niedzielę bez pracowników handlowych, zgodnie z obowiązującym prawem".

Zakupy - Pyszności; Foto: Canva.com
Zakupy - Pyszności; Foto: Canva.com

Dlaczego otworzenie sklepu jest możliwe?

Sprzedaż będzie mogła odbywać się tylko poprzez kasy samoobsługowe i użycie karty. Ponieważ nie ma kto zweryfikować wieku klienta, to w niedziele nie kupimy w sklepie także alkoholu czy papierosów. Nie będzie można złożyć również reklamacji. Przy kasach samoobsługowych będzie też dokładna instrukcja. Bo oczywiście ochroniarz nie będzie mógł obsługiwać tego urządzenia i klient musi sam poradzić sobie z zakupami.

Co na to klienci?

Supermarket - Pyszności; Foto: Canva.com
Supermarket - Pyszności; Foto: Canva.com
Widać, że właściciel sklepu dołożył wszelkich starań, aby nikt w placówce nie zajmował się handlem ani nie wykonywał tzw. "czynności związanych z handlem", które również są zakazane na mocy ustawy o wolnych niedzielach

Pojawiają się tez wśród zainteresowanych tym tematem różne wątpliwości bez wyjaśnienia.

Ok, tylko co w przypadku gdy kupujący wybierze błędnie towar na kasie samoobsługowej? Przecież nikt nie może pomagać w zakupach więc automatycznie zablokuje kasę i następna osoba nie będzie mogła zapłacić.... Więc to obejście systemu na swoje wady.

Jak widać wiele sposobów, jakie próbują wdrożyć właściciele sklepów ma swoje plusy i minus. Przypomnijmy jednak, że wprowadzony zakaz handlu w 2021 w niedziele mówi że ,,za kasą nadal może stanąć też właściciel sklepu, franczyzobiorca, a także wspólnik spółki cywilnej. Może też poprosić o pomoc członka rodziny - ale nieodpłatną''- cytujemy to co przedstawia przepis.

Zobacz na naszym kanale YouTube jak przygotować zapiekankę z makaronem pełnoziarnistym i brokułem krok po kroku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także