NewsyZapłacił za pizzę 3,5 tys złotych. Natychmiastowa reakcja restauracji go zdziwiła

Zapłacił za pizzę 3,5 tys złotych. Natychmiastowa reakcja restauracji go zdziwiła

Zapłacił za pizzę 3,5 tys złotych. Natychmiastowa reakcja restauracji go zdziwiła. - Pyszności; Fotki: Canva.com
Zapłacił za pizzę 3,5 tys złotych. Natychmiastowa reakcja restauracji go zdziwiła. - Pyszności; Fotki: Canva.com
Agnieszka
01.07.2022 09:22

Pizza to pyszne danie. Średnia cena tej potrawy waha się zazwyczaj pomiędzy 30, a 60 zł. Okazuje się jednak, że niektórzy płacą za pizzę aż 3500 zł ! Tak dużą sumę pieniędzy wydał na to danie Maciej z Łodzi. Restauracja niezwłocznie zareagowała.

Wyjątkowo droga pizza

Pizza - Pyszności; Fotki: Pixabay.com
Pizza - Pyszności; Fotki: Pixabay.com

Droga żywność jest dla nas codziennością. Powoli zaczynamy przyzwyczajać się do wysokiej inflacji. Jednak 3500 zł za pizze to wyjątkowo szokująca kwota. Nikt nie chciałby tyle zapłacić za takie proste danie. Okazuje się, że niedawno, czytelnik O2 - pan Maciej wydał taką sumę pieniędzy w Pizza Hut. Jak to się stało?

3500zł za pizzę

Tydzień temu pan Maciej z Łodzi postanowił zamówić pizzę w Pizza Hut. Mężczyzna wybrał dla siebie danie z ananasem oraz boczkiem. Po jakimś czasie przyjechał do niego kurier z pizzą.

Koszt pizzy wynosił 34,99 zł. Taka suma również pojawiła się na paragonie. Pan Maciej postanowił zapłacić zbliżeniowo za pomocą smartwatcha. Niestety nie zwrócił uwagi na wbitą kwotę. Należy podkreślić, że podczas płacenia zegarkiem, niezależnie od sumy pieniędzy, nie trzeba podawać kodu PIN.

Okazało się, że pobrano od pana Maćka o wiele większą kwotę niż 34,99 zł. Mężczyzna zauważył, że z jego konta ściągnięto 3499,44 zł!

Jak zareagowała restauracja?

Restauracja - Pyszności; Fotka: Canva.com
Restauracja - Pyszności; Fotka: Canva.com

Kurier zareagował już po paru minutach po zaistniałym zdarzeniu. W konsekwencji poinformował szybko pana Macieja o popełnionym błędzie. Dodatkowo zadzwonił do firmy zajmującej się dowozem żywności dla Pizza Hut.

Pan Maciej zwrócił się również do restauracji Pizza Hut. Firma od razu zareagowała i w ciągu 20 minut dokonano zwrotu pieniędzy. Pan Maciej był bardzo zadowolony. Restauracja zachowała się profesjonalnie, a sytuacja została wyjątkowo szybko rozwiązana.

Historia pana Macieja skończyła się dobrze. Jednak nie zawsze mamy do czynienia z tak profesjonalnym zachowaniem. W związku z tym warto być czujnym i dokładnie sprawdzać kwoty, które są pobierane z naszego konta. Dzięki temu unikniemy takich nieprzyjemnych sytuacji.

Zobacz na naszym kanale YouTube jak przygotować 10 mięsnych pomysłów na mięsne obiady krok po kroku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także