NewsyZła wiadomość dla fanów Burgera Drwala. Jedna wersja kanapki nie będzie już dostępna

Zła wiadomość dla fanów Burgera Drwala. Jedna wersja kanapki nie będzie już dostępna

Zła wiadomość dla fanów Burgera Drwala. Jedna wersja kanapki nie będzie już dostępna
Ewa

23.11.2021 14:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Burger Drwala powraca! Przedpremierowo jest już dostępny w wybranych lokalach, ale już 24 listopada trafi do wszystkich restauracji McDonald's.

Zobacz także:
Burger Drwala
Burger Drwala

Kanapka Drwala- kalorie i składniki

Co roku pojawienie się kanapki Drwala wywołuje spore poruszenie. Fani ustawiają się w długich kolejkach, niejednokrotnie paraliżując ruch. Wszyscy już zacierają ręce, żeby spróbować kultowego burgera!

Nie jest to jednak lekka przyjemność. W jednej kanapce jest prawie 1000 kcal!
Zawartość tłuszczu w kanapce wynosi 52%, 30% to węglowodany. Białka jest tylko 18%. Żeby spalić jednego burgera trzeba udać się na pięciogodzinny spacer, pływać intensywnie przez prawie 2 godziny albo... leżeć 35 godzin ;)

Burger Drwala ile kosztuje?

Obraz

Jednym z powodów, dla których fast foody cieszą się od lat niesłabnącą popularnością jest cena. To właśnie ona w głównej mierze ma przyciągać gości.
W zeszłym roku za klasyczną wersję kanapki Drwala trzeba było zapłacić 16,90 zł. W zestawie z frytkami i napojem trzeba było zapłacić 23-25 zł.
Jak będzie w tym roku? Z powodu rosnącej inflacji można się spodziewać, że cena będzie wyższa. McDonald's jest jednak gigantem na rynku i drastyczna zmiana ceny byłaby dla nich marketingowym strzałem w kolano.

W tym roku za kanapkę Drwala bez zestawu zapłacimy 17,40 zł. Nieco droższa jest wersja z żurawiną (17,90 zł). Podwójny burger Drwala to wydatek rzędu 20.90 zł.

Nowe opakowania w McDonald's

W tym roku znana sieć zmieniła szatę graficzną opakowania znanej kanapki. Nawiązuje do zimowej pory, a na białych kartonikach widnieje niebiesko-błękitny napis z nazwą kanapki.

Obraz

Zabrakło uwielbianej kanapki

Obraz
Obraz

Burger Drwala występuje w kilku wersjach: z żurawiną, kurczakiem, klasyczny, na ostry i podwójny. Zabrakło jednak znanej i lubianej wersji: wege.
Fani są niezadowoleni i w licznych komentarzach domagają się powrotu kanapki Drwala w wersji wege. Nic w tym dziwnego, bo w przypadku, gdy ktoś rezygnuje z jedzenia mięsa, to oferta znanej sieci jest niezbyt bogata.

Masz w planach zjedzenie kultowej już kanapki? Jaką wersję wybierasz dla siebie?

Cena Drwala- Pyszności/ źródło: McDonalds
Cena Drwala- Pyszności/ źródło: McDonalds
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także