NewsyPaprykarz szczeciński jako bombka. Ile kosztuje i gdzie ją kupić? Fani są zachwyceni!

Paprykarz szczeciński jako bombka. Ile kosztuje i gdzie ją kupić? Fani są zachwyceni!

Paprykarz szczeciński jako bombka. Ile kosztuje i gdzie ją kupić? Fani są zachwyceni!
Ewa
10.12.2021 15:22, aktualizacja: 18.03.2024 15:24

Paprykarz szczeciński jest już po prostu kultowy. Od wielu lat gości na sklepowych półkach. Tym razem mamy coś, co ucieszy fanów kultowej pasty na kanapki – powstała bombka w kształcie puszki paprykarza szczecińskiego.

Paprykarz szczeciński – skąd się wziął? Kiedy powstał?

Sam pomysł na stworzenie paprykarza powstał już w latach 60. Miał być rozwiązaniem na wykorzystanie odpadków, które powstały po wykrawaniu kostki rybnej. Jak powstał paprykarz szczeciński?
Inspiracja? Afryka! Technolodzy z polskich statków, które wypływały na dalekie połowy na wybrzeża Afryki Północnej, zachwycili się czop-czopem: potrawą z ryb, ryżu i ostrej przyprawy.
I tak oto w 1967 roku pierwsze puszki zeszły z taśmy produkcyjnej zakładu zachodniopomorskiego Gryfa.

Pomnik paprykarza szczecińskiego

Kiedy podjęto decyzję o postawieniu wyjątkowego pomnika "ku czci" paprykarza szczecińskiego, głosy były różne. Konserwator zabytków złożył wniosek o wyjaśnienie, bo oficjalne pozwolenie nie zostało wydane, ale ostatecznie pomnik miał wrócić na teren miasta.

Tym razem jednak pomysł jest mniej kontrowersyjny...

Bombka – puszka paprykarz szczeciński

Obraz

Czas przygotowań do świąt bez wątpienia łączy się również z przystrojeniem choinki. A gdyby tak postawić na nietypowe ozdoby? Na rynku pojawiła się szklana, błyszcząca bombka z paprykarzem szczecińskim w roli głównej.Tego jeszcze nie grano!

Nietypową ozdobę świąteczną, wymyślił goleniowianin Mirosław Wasilewski, który zajmuje się produkcją własnoręcznie robionych bombek

Bombka paprykarz szczeciński. Ile kosztuje? Gdzie kupić?

Bombka w kształcie puszki paprykarza – ile kosztuje? Cena takiego cuda to tylko 18 złotych. Można ją kupić przez cały rok w sklepie odzieżowym Elegant w Goleniowie oraz na terenie szczecińskiej Galerii Gryf na Osiedlu Słonecznym. Planowana jest sprzedaż online.

Jak podoba Ci się bombka w kształcie puszki paprykarza szczecińskiego?

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także