NewsyPaprykarz szczeciński jako bombka. Ile kosztuje i gdzie ją kupić? Fani są zachwyceni!

Paprykarz szczeciński jako bombka. Ile kosztuje i gdzie ją kupić? Fani są zachwyceni!

Paprykarz szczeciński jako bombka. Ile kosztuje i gdzie ją kupić? Fani są zachwyceni!
Ewa

10.12.2021 15:22, aktual.: 18.03.2024 15:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Paprykarz szczeciński jest już po prostu kultowy. Od wielu lat gości na sklepowych półkach. Tym razem mamy coś, co ucieszy fanów kultowej pasty na kanapki – powstała bombka w kształcie puszki paprykarza szczecińskiego.

Paprykarz szczeciński – skąd się wziął? Kiedy powstał?

Sam pomysł na stworzenie paprykarza powstał już w latach 60. Miał być rozwiązaniem na wykorzystanie odpadków, które powstały po wykrawaniu kostki rybnej. Jak powstał paprykarz szczeciński?
Inspiracja? Afryka! Technolodzy z polskich statków, które wypływały na dalekie połowy na wybrzeża Afryki Północnej, zachwycili się czop-czopem: potrawą z ryb, ryżu i ostrej przyprawy.
I tak oto w 1967 roku pierwsze puszki zeszły z taśmy produkcyjnej zakładu zachodniopomorskiego Gryfa.

Pomnik paprykarza szczecińskiego

Kiedy podjęto decyzję o postawieniu wyjątkowego pomnika "ku czci" paprykarza szczecińskiego, głosy były różne. Konserwator zabytków złożył wniosek o wyjaśnienie, bo oficjalne pozwolenie nie zostało wydane, ale ostatecznie pomnik miał wrócić na teren miasta.

Tym razem jednak pomysł jest mniej kontrowersyjny...

Bombka – puszka paprykarz szczeciński

Obraz

Czas przygotowań do świąt bez wątpienia łączy się również z przystrojeniem choinki. A gdyby tak postawić na nietypowe ozdoby? Na rynku pojawiła się szklana, błyszcząca bombka z paprykarzem szczecińskim w roli głównej.Tego jeszcze nie grano!

Nietypową ozdobę świąteczną, wymyślił goleniowianin Mirosław Wasilewski, który zajmuje się produkcją własnoręcznie robionych bombek

Bombka paprykarz szczeciński. Ile kosztuje? Gdzie kupić?

Bombka w kształcie puszki paprykarza – ile kosztuje? Cena takiego cuda to tylko 18 złotych. Można ją kupić przez cały rok w sklepie odzieżowym Elegant w Goleniowie oraz na terenie szczecińskiej Galerii Gryf na Osiedlu Słonecznym. Planowana jest sprzedaż online.

Jak podoba Ci się bombka w kształcie puszki paprykarza szczecińskiego?

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także