NewsyKatarzyna Bosacka pokazała ceny cukru w Europie. Przepaść między Polską jest kolosalna

Katarzyna Bosacka pokazała ceny cukru w Europie. Przepaść między Polską jest kolosalna

Bosacka pokazuje ceny cukru w Europie - Pyszności; Foto: instagram.com/katarzynabosacka; Canva.com
Bosacka pokazuje ceny cukru w Europie - Pyszności; Foto: instagram.com/katarzynabosacka; Canva.com
Agnieszka
30.07.2022 06:27

Obecnie cukier nie jest tanim produktem spożywczym. Poza tym, nie łatwo jest go dostać. Wiele supermarketów wprowadziło limit na ten towar. Katarzyna Bosacka postanowiła zbadać kwestię cukru. W konsekwencji opublikowała na swoim koncie na Instagramie ceny tego towaru w niektórych krajach europejskich.

Cena cukru w Polsce i Europie

Cukier - Pyszności; Foto: Canva.com
Cukier - Pyszności; Foto: Canva.com

Ponad miesiąc temu inflacja w Polsce przekroczyła już 15 %. Ceny produktów żywnościowych szybują w górę. W związku z tym cukier również podrożał. Oprócz tego, coraz więcej sklepów wprowadza limit na ten produkt. W konsekwencji cukier powoli staje się towarem luksusowym.

W ostatnim czasie Katarzyna Bosacka opublikowała post dotyczący cen cukru w niektórych krajach europejskich. Wśród nich możemy wymienić Hiszpanię, Holandię, czy Niemcy. Informacje na ten temat dostała od swoich obserwatorów.

Jak wyglądają tam ceny za 1 kg cukru?Niemcy - 0,79 EUR = 3, 76 złAnglia - 0,65 GBP = 3,70 złSzwajcaria - 0,90 CHF = 4,40 złHiszpania - 0,77 EUR = 3,66 złHolandia 0,65 EUR = 3,10 złIrlandia 0,95 EUR = 4,52 złPolska - 5 - 9 zł  (rozpiętość cenowa jest spora) - napisała Katarzyna Bosacka

Wychodzi na to, że cukier jest najdroższy w Polsce. Na drugim miejscu znajduje się Irlandia oraz Szwajcaria. Natomiast najmniej wydamy na ten produkt w Holandii. Tam za kilogram cukru musimy zapłacić jedynie 3, 10 zł.

Obserwatorzy wysłali dziennikarce zdjęcia cukru na półkach sklepowych z widoczną ceną. Jeden z nich wysłał zdjęcie przedstawiające produkt w Polsce. Cena towaru była szokująca!

Jeden z obserwatorów przesłał mi zdjęcie cukru z nadmorskiego sklepu - 8,50 zł za 1kg.. (zobaczcie ostatnie zdjęcie). Ale to jeszcze nic, bo na wielu aukcjach internetowych można kupić "zestaw" 10 kg cukru za 100 zł i kupujących jest co niemiara... - podkreśliła dziennikarka

Reakcja internautów

Post Katarzyny Bosackiej wywołał dyskusję wśród internautów. Wielu z nich zgodziło się z tym, że obecnie cena cukru jest wyjątkowo wysoka. Poza tym, najbardziej dotknęło to tych, którzy latem przygotowują przetwory domowe. Niektórzy zaznaczyli, że nie korzystają z tego produktu. W konsekwencji nie muszą wydawać na niego pieniędzy.

Jeśli masz ochotę na pyszną potrawę, zobacz na naszym kanale YouTube jak przygotować ziemniaczane gratin w słoiku krok po kroku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także