NewsyPokazał koszmarnie drogie jagodzianki. Internauci byli pewni, że to słaby żart

Pokazał koszmarnie drogie jagodzianki. Internauci byli pewni, że to słaby żart

Koszmarnie wysokie ceny jagodzianek - Pyszności; Foto: Canva.com
Koszmarnie wysokie ceny jagodzianek - Pyszności; Foto: Canva.com
Agnieszka
04.07.2022 10:48

Jagodzianki to pyszne bułeczki, których smak zna każdy z nas. W trakcie sezonu na jagody, każdy z nas chce spróbować tych słodkich wypieków. W związku z tym wyruszamy do pobliskiej piekarni. Tak też zrobił jeden ekonomista. Cena bułeczki go zszokowała!

Coraz droższa żywność

Sklep - Pyszności; Foto: Pixabay.com
Sklep - Pyszności; Foto: Pixabay.com

W ubiegłym miesiącu poziom inflacji wyniósł aż 15, 4 %.  W konsekwencji ceny produktów żywnościowych szybują w górę. Nic nie wskazuje na to, że będzie lepiej. Koszt podstawowych produktów jest coraz wyższy. W związku z tym kupujemy rzadziej i mniej. Wiele oburzonych osób publikuje paragony oraz ceny żywności w internecie.

Jagodzianki

Jagodzianki - Pyszności; Foto: Pixabay.com
Jagodzianki - Pyszności; Foto: Pixabay.com

Ostatnio było głośno na temat wysokich cen pieczywa. Okazuje się, że dotyczy to również innych wypieków, takich jak np. jagodzianki. W niektórych piekarniach te słodkie bułeczki są teraz wyjątkowo drogie.

Parę dni temu ekonomista Rafał Mundry miał ochotę na jagodzianki. W związku z tym postanowił zrobić zakupy w jednej wrocławskiej piekarni. Cena słodkiej bułeczki go zszokowała! Wynosiła aż 16 zł.

Ekonomista zrobił zdjęcie jagodzianek i opublikował je na Twitterze. Pod postem wybuchła dyskusja. Wiele osób myślało, że to żart. Niektórzy nie byli zdziwieni tak wysoką ceną. Pojawiły się komentarze również, w których użytkownicy zaznaczyli, że jest to jedna z droższych piekarni we Wrocławiu. W związku z tym, wysoka cena bułeczki, nie powinna budzić zdziwienia.

Rafał Mundry opublikował również zdjęcia innych wypieków. Wszystkie pochodziły z tej samej piekarni we Wrocławiu. Podkreślił, że za rogal z nutellą trzeba zapłacić 13 zł. Natomiast za bułeczkę z kremem pistacjowym, aż 15 zł.

Oprócz tego ekonomista opublikował również zdjęcie croissanta, który był po 8 zł. Rafał Mundry napisał, że trzy tygodnie temu był w Paryżu. Okazało się, że cena rogalika w zwykłej francuskiej piekarni wynosiła tylko 1,10 euro, czyli około 5 zł. Jest to dosyć duża różnica.

Zobacz na naszym kanale jak przygotować domowe drożdżówki z borówkami krok po kroku. To prosty w wykonaniu, rewelacyjny deser dla całej rodziny. Niebo w gębie!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także