PoradyDlaczego ogórki są pakowane w folię? Prawdziwy powód zaskoczy każdego

Dlaczego ogórki są pakowane w folię? Prawdziwy powód zaskoczy każdego

Dlaczego ogórki są pakowane w folię? - Pyszności; Foto Canva.com
Dlaczego ogórki są pakowane w folię? - Pyszności; Foto Canva.com
18.02.2023 13:20, aktualizacja: 18.02.2023 13:47

Czy podczas zakupów, zwróciłeś uwagę na ogórki? Zastanawiasz się, dlaczego ogórki są pakowane w folię? Mimo tego, że coraz częściej mówi się o ekologii, to taki trend staje się coraz powszechniej stosowany. Jaki jest główny powód takiego rozwiązania?

Czy wiesz, dlaczego ogórki są pakowane w folię?

Większość ogórków zielonych, które można obecnie kupić w sklepach, to przede wszystkim warzywa, pochodzące z Hiszpanii i innych krajów. Okazuje się, że w jakiś sposób muszą zostać zabezpieczone przed transportem, aby nie uległy uszkodzeniu. Dlatego też stosuje się tak mało ekologiczne rozwiązania. Ale to nie jedyny powód, dla którego się to robi. Dlaczego ogórki są pakowane w folię? Oprócz zabezpieczenia przed transportem, folia chroni ogórki przed pewnym związkiem chemicznym, jakim jest etylen. Dlaczego jest to tak ważne?

Ogórki szklarniowe - Pyszności; Foto Canva.com
Ogórki szklarniowe - Pyszności; Foto Canva.com

Etylen jest bowiem związkiem chemicznym, który wytwarzają niektóre owoce. Oznacza to, że ogórki mogłyby się bardzo szybko zepsuć podczas transportu, jak i na sklepowej półce. Bo jak dobrze wiesz, ogórki najczęściej znajdują się w alejce bardzo blisko owoców.

Jakie są wady pakowania ogórków w folię?

Skoro już wiesz, dlaczego ogórki są pakowane w folię, to dobrze jest poznać również wady takiego rozwiązania. Oprócz mało ekologicznego trendu, niezwykle ważny jest fakt, że folia przyczynia się w dużej mierze do rozwoju niektórych bakterii, a nawet do powstania pleśni. Dlatego dobrze jest sprawdzić ogórek, przed dokonaniem zakupu. Należy zwrócić uwagę, zarówno na jego strukturę, jak i kolor. Pamiętaj, że ogórek musi być twardy. Jeśli wyczujesz miękkie miejsca, to znak, że zaczyna się psuć. Po zakupie ogórków i rozpakowaniu z folii, należy je umyć przed spożyciem. Ogórki z Polski, najczęściej nie posiadają folii. Kupując warzywo w folii, wybierasz produkt z importu.

Zobacz na naszym kanale YouTube, jak zrobić nieco inną wersję gołąbków:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także