PoradyWyciągnij z szuflady i owiń stopy. Przydaje się nie tylko do pieczenia

Wyciągnij z szuflady i owiń stopy. Przydaje się nie tylko do pieczenia

Folia aluminiowa na stopy to idealny sposób dla zmarźluchów (archiwum prywatne)
Folia aluminiowa na stopy to idealny sposób dla zmarźluchów (archiwum prywatne)
07.06.2023 15:15, aktualizacja: 07.06.2023 17:02

Folia aluminiowa ma mnóstwo zastosowań. Możemy jej używać nie tylko do pieczenia, pakowania kanapek i przykrywania różnych dań. Przedmiot ten jest idealny do sprzątania oraz... zabiegów domowego SPA. Przekonajcie się sami. Efekty na pewno was mocno zaskoczą.

Większość osób ma folię aluminiową w swoim domu. Wszakże używamy jej niemalże codziennie. Zawsze do czegoś się przydaje, szczególnie w kuchni. Niektórzy używają jej do farbowania włosów i rozjaśniania ich (w salonach fryzjerskich jest tego dosłownie na pęczki). Ma również swoje zastosowanie podczas czyszczenia biżuterii.

Folia aluminiowa jest idealna do domowej pielęgnacji. Koniecznie owiń nią stopy

Obraz

Mnóstwo osób narzeka, że marzną im stopy. Najbardziej odczuwalne jest to w okresie jesienno-zimowym, ale również w letnie, chłodne wieczory. Kapryśna aura, a także niezbyt dobrze dobrane buty sprawiają, że czujemy się niekomfortowo. Szczególnie dotkliwe jest to, gdy cały dzień jesteśmy na nogach i nie możemy w żaden sposób się ogrzać. Dlatego też po całym dniu pracy i braku komfortów warto przygotować sobie mini SPA. Z pomocą przyjdzie nam zwyczajna folia aluminiowa.

Wydawałoby się, że taki niepozorny przedmiot nie będzie miał żadnego zastosowania w pielęgnacji. Nic bardziej mylnego! Ta srebrna folia ma idealne właściwości do tego, by ogrzać, odprężyć i rozluźnić zmarźnięte stopy. Co więc musimy zrobić? Sprawa jest banalnie prosta. Należy posmarować stopy ulubionym kremem i owinąć je folią na 30 minut. Trzeba pamiętać o tym, by błyszcząca strona dotykała stopy. Na efekty nie będziecie musieli długo czekać.

Jakie jeszcze są zastosowania folii aluminiowej?

Przedmiot sprawdzi się również w wielu innych sytuacjach. Uratują na przykład fryzurę. Chyba większość z nas miała problem z odstającymi kosmykami. Wystarczy, że będziemy przesuwać po nich folię i pozbędziemy się problemu.

Folia aluminiowa jest także super zamiennikiem dla kuchennego drapaka. Umyjesz nią nawet przypalony piekarnik. Spryskaj miejsce odpowiednim detergentem, a po chwili wyszoruj wszystko kulką z folii. Urządzenie będzie dosłownie jak nowe. Tłuszcz zniknie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także