PoradyJak umyć okap? Weź ten produkt ze swojej kuchennej szafki

Jak umyć okap? Weź ten produkt ze swojej kuchennej szafki

Jak umyć okap? - Pyszności
Jak umyć okap? - Pyszności
28.02.2023 20:03

W przypadku przygotowania ulubionych posiłków istotną rolę odgrywają nie tylko składniki, ale również sprzęt kuchenny. Dobrze jest, w związku z tym, zadbać o ich czystość. A czy wiesz, jak umyć okap? To właśnie on niweluje zapachy podczas gotowania.

Zadbaj o czystość w swojej kuchni!

Nie ulega żadnej wątpliwości, że gotowanie to sama przyjemność. Problem pojawia się dopiero wtedy, gdy w zlewie zalega dużo naczyń do pozmywania lub w przypadku, gdy konieczne jest sprzątanie i mycie znajdującego się tu sprzętu kuchennego. Pamiętaj, że to naprawdę ważny krok, dzięki którym gotowanie w dalszym ciągu będzie przyjemnością. W czystej i pachnącej kuchni gotuje się o wiele przyjemniej.

Czyszczenie tłustych blatów, czy kuchenki i okapu nie należy do przyjemnych czynności. Istotną rolę w tym wszystkim odgrywa czystość okapu kuchennego. Czy wiesz, jak umyć okap? To właśnie na nim gromadzi się duża ilość tłuszczu, jak i brud, związany z ruchem powietrza. Dlatego też dobrze jest dbać o bieżące mycie — tak, by brud i tłuszcz nie stanowiły już problemu. Okazuje się, że istnieje sprytny i tani sposób, który pozwoli ci się pozbyć tego problemu raz na zawsze.

Okap kuchenny - Pyszności; Foto pixabay.com
Okap kuchenny - Pyszności; Foto pixabay.com

Sprawdź, jak umyć okap

Pewnego rodzaju zaskoczeniem, może tu być fakt, że tajemniczym składnikiem, który pomoże ci się pozbyć zabrudzeń z okapu, nie jest soda, ani ocet. Czyszczenie okapu będzie o wiele prostsze i przyjemniejsze, jeśli zdecydujesz się go umyć tłuszczem. Idealnie sprawdzi się tu olej roślinny. Wystarczy, że naniesiesz go na gładką stronę gąbki i naniesiesz na kratkę i brud, który zalega na okapie.

Po naniesieniu tłuszczu odczekaj chwilę i przystąp do szorowania tych elementów — w tym przypadku, świetnie sprawdzi się druga strona gąbki. Na sam koniec, usuń wszelki brud przy pomocy ręcznika papierowego i umyj elementy okapu, przy pomocy płynu do mycia naczyń i gąbki. Olej pomoże ci pozbyć się zabrudzeń i tłuszczu, a płyn do mycia naczyń idealnie rozprawi się z tłustą powłoką.

Zatyczka od oleju- Pyszności/ źródło: Genialne
Zatyczka od oleju- Pyszności/ źródło: Genialne

Jak zapobiegać powstawaniu zabrudzeń na okapie?

Pamiętaj, że zdecydowanie łatwiej jest zapobiegać, niż działać. Dlatego też, staraj się minimalizować powstawanie zabrudzeń na okapie. Możesz to ograniczyć, myjąc go przynajmniej raz w tygodniu. Jeśli w twojej kuchni królują potrawy smażone, to dobrze będzie go umyć go każdym gotowaniu. Świetnie sprawdzą się również wszelkiego rodzaju pokrywki, którymi możesz przykryć smażone lub gotowane danie. Skoro już wiesz, jak umyć okap, to staraj się także na bieżąco dbać o jego czystość.

Na naszym kanale YouTube znajdziesz przepis na najlepsze przepisy na dania z orzechami:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także