NewsyJedzenie na weselu zostało doprawione nielegalną "przyprawą". Pannę młodą aresztowano

Jedzenie na weselu zostało doprawione nielegalną "przyprawą". Pannę młodą aresztowano

Jedzenie na weselu zostało doprawione nielegalną "przyprawą". Pannę młodą aresztowano
Małgosia

09.10.2022 19:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jedzenie na weselu doprawione pewną nielegalną "przyprawą": jak się okazało, to panna młoda i organizatorka cateringu miały specjalnie dodać je do dań. Ta próba „zabawienia” gości weselnych skończyła się masowym zatruciem. Goście wprost z imprezy trafili do szpitala, a panna młoda do aresztu.

Jedzenie na weselu zostało "doprawione" pewną nielegalną rośliną

Parom młodym zawsze zależy na tym, żeby goście na długo zapamiętali wesele i miło je wspominali. Ale ta panna młoda chyba przesadziła. Wesele odbyło się 19 lutego 2022 roku w miejscowości Longwood, obok Orlando na Florydzie. Kilkoro gości nagle słabo się poczuło. Skarżyli się na „dziwne mrowienie, niepokój i suchość w ustach”. Mieli zawroty głowy, bóle brzucha, zaczęli wymiotować. Jedna z kobiet zaczęła mieć omamy, wykrzykiwała, że jej rodzina ukrywa przed nią informację o śmierci syna. Inna skarżyła się na „szalone myśli” i uczucie „jakby jej serce galopowało”. Kobieta myślała, że zaraz umrze.

Zdjęcie ma charakter poglądowy
Zdjęcie ma charakter poglądowy

Wezwano pomoc. Gdy ratownicy przyjechali na miejsce, okazało się, że goście mają „objawy związane z zażyciem narkotyków”. Kilka osób przewieziono do szpitala. Policjanci przystąpili natomiast do sprawdzania jedzenia i picia, podanego gościom. Badania wykazały, że w lasagne znajdowało się THC – tetrahydrokannabinol, substancja obecna w marihuanie.

Panna młoda została aresztowana i odpowie za swój pomysł przed sądem

Śledczy stwierdzili, że to panna młoda – 42-letnia Danya Shea Svoboda dostarczyła na imprezę marihuanę i poleciła, by „doprawić” nią jedzenie. Jej polecenie zrealizowała 31-letnia Joycelyn Montrinice Bryant – pracownica firmy cateringowej. Obie kobiety aresztowano, wkrótce staną przed sądem.

Na Florydzie marihuana jest legalna, ale wyłącznie do celów medycznych. Wśród gości weselnych były też dzieci oraz osoby starsze, zażywające leki. Wybryk 42-latki mógł więc zakończyć się tragicznie. Niektórzy goście zdecydowali się wnieść oskarżenie. Pierwsza rozprawa odbyła się w czerwcu.

Pan młody zaprzeczył, gdy policjanci zapytali go o to, czy zamówił lub wyraził zgodę na jedzenie z dodatkiem konopi indyjskich. Jedno jest pewne – to wesele goście zapamiętają na długo.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także