NewsyKurzajewski zrezygnował z jedzenia do domowych obiadków. Co na to Kasia Cichopek?

Kurzajewski zrezygnował z jedzenia do domowych obiadków. Co na to Kasia Cichopek?

Maciej Kurzajewski i Kasia Cichopek (instagram)
Maciej Kurzajewski i Kasia Cichopek (instagram)
22.06.2023 14:45

Maciej Kurzajewski najbardziej kojarzy się z komentowaniem skoków narciarskich i związku z Kasią Cichopek. Jego ukochana uwielbia gotować obiadki, których on... nie je!

Prezenter zrezygnował z domowego jedzenia, żeby utrzymać formę. Jako biegacz musi zapewnić sobie odpowiednią ilość różnych składników odżywczych. Kasia Cichopek, chociaż gotuje bardzo dobrze i ma ciekawe pomysły, nie przygotowuje posiłków dla partnera. Pan Maciej niezmiennie korzysta z usług kogoś innego.

Maciej Kurzajewski regularnie biega. Ma kilka zasad dotyczących żywienia

"Zdrowe odżywianie jest kluczowe dla osiągania lepszych wyników w bieganiu. Nie wystarczy tylko trenować, trzeba też dostarczać organizmowi odpowiednich składników odżywczych" - napisał w jednym poście na Instagramie. Podkreślił, że biegacze powinni spożywać posiłki, w których główną rolę odgrywają węglowodany złożone. Składniki te wspomagają regenerację mięśni i dodają energii.

Maciej Kurzajewski nie zapomina również o białku, które powinno stanowić 20 procent diety każdej osoby, która zajmuje się aktywnością fizyczną. Jako źródła podaje między innymi mięso, jajka, ryby i warzywa strączkowe. Pozostają jeszcze zdrowe tłuszcze. Zdaniem prezentera powinny one stanowić 25 procent diety biegacza. Ten składnik odżywczy wspomaga pracę serca, układu nerwowego i hormonalnego.

Maciej Kurzajewski i Kasia Cichopek (instagram)
Maciej Kurzajewski i Kasia Cichopek (instagram)

Prezenter nie je domowych obiadów

"Biegacze muszą również pamiętać o nawadnianiu organizmu, ponieważ podczas wysiłku tracą dużo płynów i elektrolitów przez pot. Zaleca się pić ok. 2-3 litrów wody dziennie oraz uzupełniać płyny przed, w trakcie i po treningu. Można również sięgać po napoje izotoniczne lub soki owocowe rozcieńczone z wodą"

- pisze dalej.

Maciej Kurzajewski wspomniał także o konieczności zjedzenia lekkiego posiłku przed treningiem.

Uspokoił swoich fanów, że dieta wcale nie musi być trudna i nudna. Trzeba tylko wprowadzić kilka zasad i zadbać o wysoką jakość posiłków. Przyznał, że sam nie przygotowuje dań dla siebie i nie robi tego także jego ukochana. Firma cateringowa wszystkim się zajmuje i codziennie dostarcza mu odpowiednio zbilansowane posiłki.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także