PrzepisLód w zamrażarce odejdzie w zapomnienie. Wystarczy, że przetrzesz tym jej wnętrze

Lód w zamrażarce odejdzie w zapomnienie. Wystarczy, że przetrzesz tym jej wnętrze

Lód w zamrażarce (Getty Images)
Lód w zamrażarce (Getty Images)

15.05.2023 11:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Lód w zamrażarce to problem, z którym boryka się wiele osób. Przez niego jest coraz mniej miejsca na to, by przechowywać jedzenie, a rachunki za prąd rosną. Chcemy jak najszybciej się go pozbyć. Na szczęście są domowe sposoby, które mogą nam w tym pomóc. Wystarczy, że zrobisz tylko jedną rzecz.

Dobrze działająca zamrażarka to jedno z najbardziej istotnych urządzeń w każdym gospodarstwie domowym. Dzięki niej potrawy zachowują świeżość na dłużej. Mięso, pierogi lub chleb możemy zjeść nawet kilka miesięcy później. Dlatego też warto o  sprzęt zadbać.

Lód w zamrażarce. Co sprawia, że się tam pojawia?

Kiedy otwieracie drzwiczki, do środka dostaje się wilgotne powietrze. W przypadku, gdy szczelnie zamykacie sprzęt, nic złego się nie dzieje. Jeśli czasem wam się zapomni, to w końcu lód zacznie osadzać się wewnątrz. Bardzo gruba jego warstwa może oznaczać jednak, że to urządzenie zawodzi. Trzeba sprawdzić wtedy odpływ lub uszczelkę, gdyż mogą być uszkodzone.

Jak go usunąć?

Pod żadnym pozorem nie zeskrobujcie lodu z zamrażarki. Jednym skutkiem, jaki osiągniecie, będzie uszkodzenie powłoki sprzętu. Co więc zrobić zamiast tego?

  1. Rozłóż ręcznik w pobliżu. Dzięki niemu zabezpieczysz podłogę.
  2. Włóż do środka garnek z gorącą wodą. Para wkrótce upora się z każdą warstwą lodu
Lód w zamrażarce (ADOBE)
Lód w zamrażarce (ADOBE)

Niezawodny sposób na lód w zamrażarce

Potrzebujecie tylko jednej rzeczy: wacika nasączonego w odrobinie tłuszczu. Musicie przetrzeć nim wnętrze sprzętu. Możecie też użyć gliceryny. Pamiętajcie o tym, by używać tego sposobu regularnie. Co jeszcze pomoże w walce z lodem? Nie wkładajcie do środka gorących potraw i postarajcie się o to, by nie było ich za dużo. Czyście też uszczelkę w drzwiach. Dlaczego jest to konieczne? Jeśli zacznie się zatykać, będziecie mieli poważny problem z osadzającym się lodem.

Znudziły ci się zwykłe ziemniaki i tradycyjne wypieki? Spróbuj obłędnej tarty z batata. Na pewno ją pokochasz

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także