PoradyMoja babcia rozpuszcza w wodzie i podlewa pomidory. Są duże, słodkie i soczyste

Moja babcia rozpuszcza w wodzie i podlewa pomidory. Są duże, słodkie i soczyste

Pomidory będą duże i czerwone. Wystarczy prosty trik
Pomidory będą duże i czerwone. Wystarczy prosty trik
Źródło zdjęć: © Canva | Oksana Krasiuk

24.06.2024 08:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeśli marzą ci się twoje własne pomidory, a przy okazji chciałbyś, by nie były jałowe, lecz czerwone jak cegła i słodkie niczym miód, to ten babciny trik na podlewanie po prostu musisz poznać. Nie ma nic prostszego, a efekt przechodzi najśmielsze wyobrażenia.

Uprawa warzyw w przydomowych ogródkach zawsze kojarzyła mi się z czymś spokojnym, relaksującym. I tak rzeczywiście do pewnego momentu jest. Skok ciśnienia następuje dopiero w momencie, w którym okazuje się, że nasze starania spełzły na niczym, a warzywa nie wyrosły tak dorodne, jak byśmy tego chcieli. Przy takiej sytuacji nie ma co załamywać rąk, lecz wyciągnąć wnioski. Warto też posłuchać starszych, doświadczonych; tych, którzy sadzeniem warzyw nie zajmują się od przedwczoraj, lecz od dziesięcioleci. Ja tak zrobiłem i nie żałuję, bo moje pomidory jeszcze nigdy nie wyglądały lepiej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Podlej pomidory tą prostą mieszanką

W moim domu mistrzynią uprawy warzyw zawsze była babcia. To ona zdradziła mi, że czasami pomidory są takie, jak ludzie. Potrzebują odrobiny słodyczy. Za pierwszym razem nie do końca to zrozumiałem, ale w końcu na własne oczy przekonałem, się, co babcia miała na myśli. Tak, naprawdę chodziło o coś słodkiego, a mianowicie: wodę z cukrem.

Dlaczego taki roztwór pomaga pomidorowym w rośnięciu? Dlaczego po jego zastosowaniu warzywa wychodzą duże i idealnie czerwone? Odpowiedź jest bardzo prosta. Okazuje się, że cała sprawa z syropem cukrowym nie dotyczy tak naprawdę samych warzyw, lecz mikroorganizmów w glebie. Słodki płyn sprawia, że zaczynają być bardziej aktywne, co pozytywnie odbija się na łodydze, korzeniach, liściach i warzywach.

Wystarczy 1 łyżka cukru na 500 ml wody. Pomidory wyjdą piękne
Wystarczy 1 łyżka cukru na 500 ml wody. Pomidory wyjdą piękne© Canva | Jurkos

Wystarczy odrobina

Podlewanie pomidorów syropem cukrowym pomoże nam w osiągnięciu wymarzonych warzyw, ale trzeba też znać związane z tym ograniczenia. Taka odżywka może być stosowana tylko raz w miesiącu. W innym przypadku może to zaszkodzić, a dodatkowo przyciągnąć całe armie mrówek, co raczej w przypadku pomidorów nie jest nam na rękę.

Ponadto zbyt intensywne pożytkowanie się syropem cukrowym może sprawić, że roślina przestanie absorbować wystarczającą ilość wody do rozrostu. Specjaliści — w tym moja babcia — zaleca wstrzymanie się z podlewaniem pomidorów wodą z cukrem do momentu, w którym skórka warzyw staje się już powoli czerwona.

Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także