NewsyKelnerka dostała napiwek na Boże Narodzenie. Kiedy zobaczyła jego wartość, oniemiała

Kelnerka dostała napiwek na Boże Narodzenie. Kiedy zobaczyła jego wartość, oniemiała

Rekordowy napiwek w Boże Narodzenie- Pyszności/ kadr z kanału ABC7
Rekordowy napiwek w Boże Narodzenie- Pyszności/ kadr z kanału ABC7
Ewa

31.12.2022 15:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kelnerka z jednej z restauracji w USA otrzymała zaskakujący napiwek w Boże Narodzenie. Jego wysokość sprawiła, że kobieta osłupiała.

Napiwki w Stanach Zjednoczonych to obowiązkowy element wizyty w restauracji. Zwykle wynoszą one 10% wartości całego rachunku. Tym razem klient sam zdecydował i przekazał kelnerce rekordową sumę. Kobieta nie spodziewała się takiego prezentu na święta.

Napiwek na Boże Narodzenie

29 letnie kelnerka, Callie Blue, przychodząc tego dnia do pracy nie spodziewała się, jakie szczęście ją spotka. Kobieta pracuje na co dzień w restauracji Gus's Diner na obrzeżach Madison (stolica stanu Wisconsin). W tym roku jedna z jej zmian wypadła w niedzielny poranek, w Święto Bożego Narodzenia. Chociaż mogłoby się wydawać, że to niewdzięczna pora na pracę, to Callie spotkała tego dnia niesamowita sytuacja.

Michael Johnson jest prezesem i dyrektorem generalnym organizacji  "Boys & Girls Clubs of Dane County". Zajmuje się ona zapewnieniem młodzieży odpowiedniego startu w dorosłe życie i umożliwieniem im rozwoju.

Johnson powiedział, że jego harmonogram na Boże Narodzenie był zarezerwowany dla rodzin, którym planował pomóc od 7:30 rano, więc przeszukał internet w poszukiwaniu restauracji otwartych o 6 rano i dowiedział się o Gus's Diner - podaje portal ctvnews.ca.
Rekordowy napiwek w Boże Narodzenie- Pyszności/ źródło: kadr z kanału ABC7
Rekordowy napiwek w Boże Narodzenie- Pyszności/ źródło: kadr z kanału ABC7

Wysoka nagroda za obsługę

Amerykański przedsiębiorca był niesamowicie zadowolony z obsługi. Odbył z kelnerką miłą pogawędkę i postanowił doliczyć do rachunku 1000$ napiwku. Daje to prawie 4500 zł! Tego dnia Michael nagrodził łącznie 12 różnych kelnerów, jednak to Callie Blue wywarła na nim największe wrażenie i otrzymała najwyższy tip. Kelnerka w rozmowie z lokalnymi mediami wyznała, że otrzymaną kwotę przeznaczy na karmę dla swoich koni, które są jej ogromną pasją.

Przepis na ciasto bez pieczenia z ryżem preparowanym znajdziesz na naszym kanale YouTube

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także