NewsyZaskakujące ceny truskawek w 2022 roku. Tego nikt się nie spodziewał

Zaskakujące ceny truskawek w 2022 roku. Tego nikt się nie spodziewał

Zaskakujące ceny truskawek w 2022 roku. Tego nikt się nie spodziewał
Ewa
17.05.2022 18:32, aktualizacja: 26.09.2023 14:32

Ile kosztują truskawki w 2022 roku? Cena za kg może zaskakiwać. Ile kosztują warzywa i owoce w tym roku? Dlaczego są takie drogie? Okazuje się jednak, że od reguły są wyjątki.

Obraz

Ceny warzyw i owoców w 2022

Szokujące ceny czereśni i borówek wywołały niemałe poruszenie. I nic w tym dziwnego, bo były naprawdę wysokie. Inflacja dobija do niebezpiecznie wysokiego poziomu, a ceny towarów i usług rosną niemal z dnia na dzień. Z niepokojem patrzymy na to zjawisko i śledzimy kolejne zmiany i podwyżki.

W tym całym szaleństwie cen zaskoczeniem są truskawki! Sezon na nie zaczyna się już za chwilę, więc w sklepach znaleźć można już pierwsze owoce. Ile za nie zapłacimy? Ile kosztują truskawki w 2022 roku?

Cena truskawek w 2022 roku – ile kosztują?

Wczoraj na jednym z największych rynków z truskawkami zaczęła się oficjalnie sprzedaż. Cena za łubiankę truskawek wahała się od 23 do 27 zł. Przeliczając to na kilogramy, to cena za 1 kg wynosiła ok. 12 zł! Jest to o tyle zaskakujące, że mimo inflacja cena jest niższa niż w ubiegłym roku.

Ile kosztują truskawki w 2022 roku? Pierwsze krajowe owoce można było kupić w cenie detalicznej około 35 zł za kg. W ubiegłym roku ceny przekraczały 45 zł za kg. Właściwy sezon na truskawki rozpoczyna się na początku czerwca, więc można śmiało oczekiwać, że będzie jeszcze taniej. W porównaniu do innych owoców (jak czereśnie czy borówki) cena za truskawki jest bardzo korzystna i porównywalna do zeszłorocznych cen.

Jadłeś już w tym roku truskawki?

A może wolisz poczekać na pełne rozpoczęcie sezonu? Daj nam znać w komentarzu, za jakimi letnimi owocami tęsknisz najbardziej!

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także