NewsyPielęgniarki dostały szczegółowe instrukcje, jak robić kawę lekarzom. "To jest żałosne"

Pielęgniarki dostały szczegółowe instrukcje, jak robić kawę lekarzom. "To jest żałosne"

Afera kawowa w Rzeszowie wywołała burzę w sieci
Afera kawowa w Rzeszowie wywołała burzę w sieci
Źródło zdjęć: © Adobe Stock, Facebook | SiostraBozenna, Виктория Попова
30.09.2023 17:30

W Rzeszowie wybuchła nowa afera. Po raz kolejny dotyczy medycznego świata. Tym razem poszło o niepozorną kawę.

Miasto Rzeszów w ostatnim czasie często pojawia się w nagłówkach artykułów. Niestety nie chodzi tu o chlubny powód do domu. Wręcz przeciwnie, wybuchły tu dwie głośne afery dotyczące stricte branży medycznej. Obie sprawy zostały nagłośnione przez stronę Siostra Bożenna na Facebooku.

Co takiego dzieje się w Rzeszowie, że mówi o nim cała Polska? Jeśli jesteś ciekaw, koniecznie przeczytaj ten artykuł do końca. 

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Propozycja nowej pracy i instrukcja parzenia kawy

Pierwsza sprawa dotyczy wiadomości, jaką dostały pracownice Centrum Medycznego Medyk z Rzeszowa od swojego szefa. Mężczyzna proponował im pracę w roli kelnerki podczas imprezy medycznej. Jako bonus kobiety miał zachęcić fakt, że może podczas tego wydarzenia znajdą sobie męża.

Kolejna rzeszowska afera wybuchła w prywatnej przychodni Promedica. A wszystko za sprawą instrukcji, jaką kawę piją pracujący tam lekarze, która miała wisieć w pokoju socjalnym. Podobno była to rozpiska dla pielęgniarek, aby dokładnie wiedziały, jaką kawę zrobić konkretnemu lekarzowi.

Na omawianej liście znalazło się 10 nazwisk. Przy każdym wyszczególniono rodzaj kawy, ilość cukru oraz informację, czy zrobić kawę z mlekiem, czy bez. Przy jednym nazwisku znalazła się nawet informacja o podaniu kawy w filiżance.

Internet zapłonął

Prowadząca stronę na FB sama z zawodu jest pielęgniarką. Problemowe zdjęcie kartki z rozpiską kaw wrzuciła do sieci 27 września. Dodała również wymowny opis.

Rzeszów to jednak stan umysłu. W jednej z przychodni wisi w socjalnym instrukcja dla pielęgniarek, jaką kawę piją lekarze.

Na reakcje internautów nie trzeba było długo czekać. Pod postem jest już ponad tysiąc komentarzy. Oczywiście nie brakuje opinii, że taka sytuacja to prawdziwy dramat, który nie powinien mieć miejsca. Dla wielu jest to wyraz braku szacunku w stosunku do pracujących tam pielęgniarek. 

To jest tak żałosne... że nawet nie jest śmieszne.

można przeczytać  pod postem.

Już niebawem, kurs baristy w ramach szkoleń dodatkowych i podnoszenia kwalifikacji personelu.

skomentował ktoś inny.

Z drugiej strony nie zabrakło też opinii, że w sumie nic złego się nie stało, a taka rozpiska może ułatwić codzienne funkcjonowanie. I nie musi to od razu oznaczać, że ktoś jest tu do czegoś zmuszany. To po prostu rozwiązanie, które satysfakcjonuje obie strony.

A może warto trochę spuścić powietrze... "Wesoła buźka" przy słowie "kawki" nie wyraża raczej obozu pracy. Może akurat atmosfera w tym zakładzie jest na tyle koleżeńska (nie lekarsko-pielęgniarska), że jeśli robi się komuś/wszystkim kawę lub herbatę to ma się małą podpowiedź. Tylko tyle i aż tyle.

próbowała wyjaśnić jedna z internautek.

Bardziej boli gdy jeden drugiemu łyżki wody nie poda.

zaznaczyła z kolei inna internautka.

Całą sprawę w rozmowie z Rzeszów News skomentowała prowadząca stronę Siostra Bożenna na Facebooku.

Mam wrażenie, że ostatnio Rzeszów ostro wyrywa się w wyścigu o tytuł "Pielęgniarskiej żenady roku"

stwierdziła kobieta.

Dziennikarze, próbowali skontaktować się również z przedstawicielami opisywanej placówki medycznej, ale odmówiono im komentarza w tej sprawie. A ty co myślisz o całej sytuacji? Twoim zdaniem to coś zupełnie normalnego? Czy wręcz przeciwnie to już przesada, która nie powinna mieć w ogóle miejsca?

Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także