NewsyWe Włoszech powstało specjalne piwo dla psów. Podobny napój kupisz też w Polsce!

We Włoszech powstało specjalne piwo dla psów. Podobny napój kupisz też w Polsce!

We Włoszech powstało specjalne piwo dla psów. Podobny napój kupisz też w Polsce!
Ewa
26.07.2021 12:15, aktualizacja: 18.09.2023 13:04

Nie bez powodu mówi się, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Po lodach dla czworonogów przyszła pora na specjalne piwo.

Towarzysz na stałe

Wiele osób traktuje swoje psiaki jako nieodłączny element swojego życia. Powstaje coraz więcej miejsc "dog friendly", w niektórych barach i restauracjach można znaleźć nawet potrawy dla psów.Niektóre browary poszły jednak o krok dalej i stworzyły specjalne piwo dedykowane czworonogom.

Obraz

Napój jest oczywiście bezalkoholowy

Piwo dla psów produkowane jest koło Treviso na północy Włoch. Pierwsi recenzenci piwa wydali zadowalającą opinię- już przy dźwięku otwieranej puszki machały z zadowolenia ogonem.

Nazwa piwa, Pawse, pochodzi od "paw", czyli "łapa", i "pause" - "przerwa". Produkcji podjął się działający od prawie 120 lat browar w Ponzano Veneto.
Zawiera fruktozę, trochę miodu, białko i witaminy, nie ma dodatków chemicznych.

Psy od zawsze stanowią część życia Włochów. Myślimy o ich dobrym samopoczuciu i możliwości wspólnego spędzania czasupowiedziała przedstawicielka firmy Raffaella Da Pian
Obraz

Inspiracją była pandemia

To właśnie wszechobecne ograniczenia związane z lockdownem były inspiracją do stworzenia piwa. Wiele osób czas spędzało wtedy jedynie w towarzystwie swoich ukochanych psiaków. Gdy świat zaczął powoli wracać do normy- właściciele wcale nie chcieli zostawiać swoich przyjaciół w domu. Wprowadzenie na rynek Pawse ma umożliwić wspólne wycieczki do pubów.

No cóż, byleby byli w stanie wrócić do domu ;)

Obraz

Piwo dla psów jest również dostępne w Polsce

Obraz

Nie tylko Włochy wzięły się za piwo dla czworonogów. Snuffle Dog Beer to specjalne piwo o smaku kurczaka, które można znaleźć m.in. w trójmiejskim sklepie z kraftowymi alkoholami "Bimbeer".
Jest oczywiście bezalkoholowe i niegazowane. Producent zapewnia, że jest to zdrowy wybór, bo doskonale nawadnia pieska i pompuje nerki, zawiera minerały oraz witaminę B.

Obraz

Eksperci z Bimbeer podają, że jedna butelka a przewidziana jest na dwa rozlania w ciągu dnia dla psów do 10 kg. Duży pies może pozwolić sobie nawet na dwa piwa dziennie.

To się dopiero nazywa "pieskie życie"

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także