NewsyPodróżuje po świecie i kosztuje dań. O polskich zapiekankach powiedział jedno

Podróżuje po świecie i kosztuje dań. O polskich zapiekankach powiedział jedno

Andre skosztował polskiego specjału
Andre skosztował polskiego specjału
Źródło zdjęć: © YouTube | André Traveler

18.09.2023 17:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zapiekanki mocno wpisały się w polską kulturę kulinarną. Te z krakowskiego Kazimierza urosły do rangi atrakcji turystycznej, a w wielu innych miastach królują w menu barów i restauracji. Andre Traveler, bloger z Wielkiej Brytanii, zachęcony smakiem zapiekanek postanowił spróbować specjału serwowanego w polskim barze w Londynie. Jego reakcja jest bezcenna.

Andre Traveler, bloger podróżniczy z Wielkiej Brytanii, zwiedzając kolejne kraje, odkrywa też ich kulinarną stronę. Sporo jego twórczości dotyczy polskich specjałów. Andre testował m.in. słynne krakowskie zapiekanki. Te tak mu posmakowały, że będąc w Londynie, postanowił przetestować ten sam specjał serwowany przez jedną z tamtejszych polskich restauracji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Andre Traveler skosztował polskiej zapiekanki w Londynie. Jaka była jego reakcja?

Podróżnik pojawił się dzielnicy Tooting na południu Londynu, gdzie mieści się polski bar. Tam mężczyzna zamówił dwie zapiekanki oraz rosół. Zupa mocno wpisała się w gust podróżnika. Natomiast kiedy przyszła pora na zapiekanki, mina Andre wskazywała jasno, że otrzymał to, na co liczył.

Zapiekanki był mocno wypełnione dodatkami. Jedna z nich była z serem i pieczarkami, kolejna zawierała mieszankę świeżych warzyw, m.in. cebulę, ogórka i pomidora. Andre pochwalił dania za mnogość składników. Z każdym kęsem powtarzał, jak bardzo smakuje mu specjał serwowany w polskim barze w Londynie. "Delicious" - powtórzył niezliczoną ilość razy.

She Served Me Poland's Most Famous Street Food | Zapiekanka 🇵🇱

Obserwujący youtubowy kanał Andre chętnie komentowali wideo dotyczące polskich zapiekanek. Nie zabrakło wielu ciepłych słów skierowanych do samych pracujących w londyńskim barze. Komentujący chwalili kobiety za gościnność, serdeczność i dobrą znajomość języka angielskiego. Pojawiły się również głosy od społeczności brytyjskiej, chwalące polskie lokale za jakość obsługi i czystość.

Mniejszości narodowych w Wielkiej Brytanii jest bardzo dużo i każda ma swoje dedykowane sklepy i restauracje, jednak w oczy rzuca się fakt, że polskie sklepy i restauracje są zawsze najczystsze i najlepiej utrzymane, nawet lepiej niż brytyjskie - czytamy w komentarzach pod filmikiem Andre na You Tube.

Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także