PrzepisSanepid wycofuje partie sera znanej marki. Produkt może zawierać metalowe elementy

Sanepid wycofuje partie sera znanej marki. Produkt może zawierać metalowe elementy

Sanepid wycofuje partie sera pleśniowego - Pyszności; Foto: Canva.com
Sanepid wycofuje partie sera pleśniowego - Pyszności; Foto: Canva.com
Agnieszka
14.09.2022 16:15

Uwaga! Sanepid wycofuje partie sera pleśniowego. Okazuje się, że w produkcie mogą znajdować się metalowe ciała obce. W konsekwencji spożycie takiego sera może negatywnie wpłynąć na zdrowie człowieka. Poniżej podajemy więcej szczegółów.

Sanepid wycofuje partie sera pleśniowego

Wczoraj Główny Inspektor Sanitarny wydał ostrzeżenie na temat sera koziego Sainte Maure Chevre President ( 200 g). Okazuje się, że w niektórych partiach produkt mogą znajdować się metalowe ciała obce. W konsekwencji spożycie tego sera może negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie i naszych bliskich.

Poniżej podajemy najważniejsze informacje dotyczące zanieczyszczonego produktu. Należy zaznaczyć, że zostały one podane przez sanepid na stronie gov.pl.

Nazwa produktu: Sainte Maure Chevre President (200 g)

Termin przydatności do spożycia: 09.10.2022; 17.10.2022; 20.10.2022

Kozi ser - Pyszności; Foto: gov.pl
Kozi ser - Pyszności; Foto: gov.pl

W związku z zaistniałą sytuacją firma LACTALIS Polska Sp. z o. o. postanowiła wycofać produkt. Poza tym informacja na ten temat znajduje się również na stronie internetowej lactalis.pl . Należy również podkreślić, że osoby, które kupiły zanieczyszczony ser, mogą go zwrócić w sklepie.

Zanieczyszczona żywność

Produkcja sera - Pyszności; Foto: Canva.com
Produkcja sera - Pyszności; Foto: Canva.com

Wybierając się do sklepu, zazwyczaj zwracamy uwagę na skład oraz cenę produktu. Wychodzimy z założenia, że żywność oferowana w sklepie powstała z zachowaniem higieny produkcji. Niestety nie zawsze tak jest. W konsekwencji produkty zostają zanieczyszczone i stanowią zagrożenie dla naszego zdrowia.

Do zanieczyszczenia żywności może dojść na każdym etapie produkcji. Niekiedy w produktach mogą znaleźć się takie ciała obce jak metal, szkło, czy plastik. Dostają się one np. przez uprzednio skażony surowiec, czy pracowników. Zdarza się również, że do zanieczyszczenia dochodzi na skutek niesprawnych urządzeń.

Jeśli zauważyliśmy, że produkt, który kupiliśmy jest zanieczyszczony - należy koniecznie poinformować o tym sanepid. Dzięki temu zadbamy o swoje bezpieczeństwo i pozostałych konsumentów.

Zakupy - Pyszności; Foto: Canva.com
Zakupy - Pyszności; Foto: Canva.com

Zobacz na naszym kanale YouTube jak przygotować szybkie ciasto z tabliczką czekolady krok po kroku. Ciasto wspaniale smakuje w towarzystwie kawy, czy herbaty.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także