NewsyStało się! McDonald's podnosi ceny, a wraz z nim kolejni giganci rynku. Sytuacja robi się poważna

Stało się! McDonald's podnosi ceny, a wraz z nim kolejni giganci rynku. Sytuacja robi się poważna

Stało się! McDonald's podnosi ceny, a wraz z nim kolejni giganci rynku. Sytuacja robi się poważna
Paulina
02.08.2022 11:12, aktualizacja: 26.09.2023 12:44

McDonald's podnosi ceny, na co muszą szykować się klienci tej restauracji. Natomiast razem z nim w parze idzie Coca-Cola i Nestlé, obie te firmy przedstawiły, że są zmuszone podnieść ceny swoich produktów o kilka procent. Takie zachowanie ma miejsce z uwagi na rosnącą w zawrotnym tempie inflacje.

Ogromne podwyżki cen żywności

"Bezprecedensowy" wzrost kosztów dotknął Nestle - poinformowała sama firma.

Firma jest zmuszona podnieść ceny o kilka procent. Na początku roku podniosła ceny już o 6,5%, co będzie dalej? Jak widać, ceny w Ameryce poszybowały już o 10% w górę. W europie utrzymuje się to na poziomie 5%. Taka sytuacja jest nieunikniona. Koszty przenoszone są na klientów.

McDonald's - Pyszności; Foto Canva.com
McDonald's - Pyszności; Foto Canva.com

McDonald's podnosi ceny

Dobrych informacji nie ma też słynna restauracja typu fast-food. McDonald ogłosił, że ceny cheeseburgerów pójdą w górę. W wielkiej brytanie nie miało to miejsca od 14 lat. Cena cheeseburgera wzrosła na Wyspach Brytyjskich z 99 pensów do 1,19 funta. Wszystko drożeje z uwagi na to, że ceny paliwa idą w górę, ale również płace dla pracowników i składniki, z których przygotowywane są posiłki. Ceny rosną w najszybszym tempie od 40 lat. Dyrektor generalny sieci restauracji McDonald poinformował:

„Rozumiemy, że jakiekolwiek podwyżki cen nie są dobrą wiadomością, ale opóźnialiśmy i minimalizowaliśmy te zmiany tak długo, jak było to możliwe” – napisał dyrektor generalny McDonald, dodając, że niektóre ceny dań pozostały niezmienione,

Dodatkowo mamy informacje, że sieć rozważa wprowadzenie tańszych produktów. Wielu klientów z powodu inflacji i recesji nie stać na duże dania z sieci fast-food i coraz częściej decydują się na te tańsze opcje.

Obraz

Nie tylko McDonald's: Coca- Cola nie będzie tańsza

Cena napojów gazowanych i innych soków wzrosła wraz z nałożeniem podatku cukrowego na te produkty w naszym Państwie. Pomimo to i tak ten napój jest chętnie kupowany przez klientów sklepów. Czy będzie tak samo, jeśli cena będzie jeszcze większa? Każdy, kto lubi i pije ten napój, może sam odpowiedzieć sobie na to pytanie. Natomiast fakty są takie, że wzrost sprzedaży w pierwszym kwartale tego roku było 16% większy.

Jeśli macie ochotę na ciastko niczym z McDonald's, to zostawiamy tu nasz sprawdzony przepis:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także