PrzepisNie wiedziałam, że zwykły piekarnik tak potrafi. Jego ukryte funkcje pozwalają oszczędzić mi fortunę

Nie wiedziałam, że zwykły piekarnik tak potrafi. Jego ukryte funkcje pozwalają oszczędzić mi fortunę

Nie wiedziałam, że zwykły piekarnik tak potrafi. Jego ukryte funkcje pozwalają oszczędzić mi fortunę
Paulina

18.09.2022 07:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zdarza się, że po latach niektóre urządzenia mogą nas pozytywnie zaskoczyć swoimi możliwościami, których nawet się nie spodziewaliśmy. Jesteśmy wręcz pewni, że o niektórych funkcjach piekarnika nawet nie słyszeliście. Na rynku jest dostępnych wiele modeli, które mogą obsługiwać osoby o zerowych umiejętnościach kulinarnych, a urządzenie wszystko zrobi za nie.

Sprawdźmy, na co zwrócić uwagę, zanim wybierzemy urządzenie dla siebie. Możemy znaleźć piekarnik, który ma nawet 80 funkcji. Dzięki temu urządzenie zrobi prawie wszystko za nas. Ustawi czas, temperaturę oraz sposób pieczenia. Czym jeszcze może nas zaskoczyć? Sprawdźmy!

Piekarnik - Pyszności; Foto: Canva.com
Piekarnik - Pyszności; Foto: Canva.com

Dwie potrawy naraz

Upieczenie kilku potraw jednocześnie marzy się praktycznie każdej gospodyni domowej. Teraz jest to możliwe. Taka funkcja jest coraz bardziej popularna w domowych urządzeniach. Ciepło w nich jest rozprowadzane w sposób umożliwiający ustawienie różnych temperatur dla każdej z potraw i nieprzenikanie się aromatów. Możemy dzięki temu jednocześnie upiec ciasto i mięso, co do tej pory zwykle było niemożliwe w tym samym czasie. Czasami trzeba było czekać nawet kilka godzin. To duża oszczędność czasu i energii.

Piekarnik z funkcją mikrofali

Masz mało miejsca w swojej kuchni i kolejny sprzęt AGD nigdzie się nie zmieści, lecz marzysz o mikrofalówce? Twórcy piekarników znaleźli na to rozwiązanie. Połączyli te dwa urządzenia w jedno. Piekarnik z taką opcją nagrzeje się szybciej niż standardowy i podgrzeje naszą potrawę w parę sekund.

Obraz

Samoczyszczenie piekarnika

Tłusta zalana płyta to zmora wielu z nas. Często, jeśli nie myjemy piekarnika na bieżąco, wszystko zasycha i proces czyszczenia bardzo się wydłuża. Teraz pokrycie piekarnika płytami z emalią katalityczną sprawia, że czyści się sam, pochłaniając tłuszcz. W nowych urządzeniach możemy też wyczyścić piekarnik parą. Ta funkcja sprawia, że resztki jedzenia robią się miękkie i po kilku minutach możemy je z łatwością wyczyścić.

Zobacz na naszym kanale YouTube jak przygotować pięć oryginalnych wersji mizerii krok po kroku. Przygotujesz ją na słodko, słono, z octem i z ogórków kiszonych! Idealnie sprawdzi się jako dodatek do obiadu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także