PoradyTest "na palec" pozwala ocenić swieżość zapakowanego mięsa. Robię go na każdych zakupach

Test "na palec" pozwala ocenić swieżość zapakowanego mięsa. Robię go na każdych zakupach

Test "na palec" pozwala ocenić swieżość zapakowanego mięsa. Robię go na każdych zakupach
Ewa

30.09.2022 11:01, aktual.: 30.09.2022 12:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jak sprawdzić w sklepie, czy mięso jest świeże? Prosty test. Jeśli kiedykolwiek, tak jak my, zastanawiałeś się, czy zapakowane w sklepie mięso jest świeże, pokażemy Ci prosty sposób, dzięki któremu będziesz w stanie sprawdzić to nawet przez opakowanie!

#1 Test palca na świeżo mięso w sklepie

W supermarketach duża część mięsa pakowana jest na styropianowych tackach. Przez folię czasami ciężko wyczuć zapach nadpsutego mięsa. Jest jednak bardzo prosty sposób, dzięki któremu już w sklepie będziesz w stanie ocenić świeżość mięsa!

Wystarczy, że użyjesz do tego... palec! Jak to zrobić? Jaki jest test palca na świeżo mięso w sklepie? Poprzez naciśnięcie nim na kawałek piersi z kurczaka będziesz w stanie wybrać tą, która jest najlepszej jakości. Ta najświeższa, błyskawicznie wróci do poprzedniej formy po naciśnięciu. Im dłużej zostanie w niej wgłębienie, tym filet jest starszy.

Obraz

#2 Ocena koloru

Jaki kolor powinno mieć świeże mięso w sklepie? Nie tylko zapach może wskazać Ci zepsute mięso. Niestety, czasem nieuczciwi sprzedawcy próbują się go pozbyć przez mycie. Zerknij jednak na sam kolor mięsa. Jeśli różni się od tego, jaki powinien być- nie kupuj go. Zasada jest prosta: zepsute mięso jest zwykle ciemniejsze.

Zepsuty drób robi się szary, szaro-żółty, nieświeża wołowina brązowieje i lepiej unikać ciemnoróżowej wieprzowiny

Obraz

#3 Czy żółty tłuszcz i skóra to oznaka zepsucia?

Po czym poznać, czy mięso jest dobre? Pewnie nie raz zwróciłeś uwagę na kawałki kurczaka lub cały korpus, który jest lekko zażółcony. A może zaniepokoił się żółty tłuszcz? Nie ma powodu do obaw! Taki kolor nie ma związku z zepsuciem. Wpływ na to ma sposób żywienia: drób karmiony był kukurydzą i naturalną paszą, która jest bogata w ksantofile. Kupuj bez obaw- takie mięso jest bezpieczne!

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także