NewsyDziś zakupy w Biedronce, Lidlu czy Auchan inaczej niż zwykle. Miej to na uwadze

Dziś zakupy w Biedronce, Lidlu czy Auchan inaczej niż zwykle. Miej to na uwadze

Wielka Sobota - Pyszności; Foto Canva.com
Wielka Sobota - Pyszności; Foto Canva.com
07.04.2023 08:04

Wielki Piątek to jeden z ostatnich momentów, by zdążyć ze świątecznymi zakupami. Kolejki do kas coraz większe, podobnie jak liczba chętnych do zakupu produktów na świąteczny stół. Do której godziny będą czynne popularne markety spożywcze, takie jak Lidl, Biedronka, i Auchan? Czy w Wielką Sobotę będzie można zrobić zakupy?

Im bliżej Świąt Wielkanocnych, tym większa presja, związana z tym, czy zdążysz z przygotowaniem wszystkiego na Wielkanoc. Dom posprzątany, więc czas zabrać się za gotowanie. Jednak, zanim do niego przystąpisz, istnieje konieczność zrobienia zakupów. I tu bardzo często, w twojej głowie pojawiają się pytania - do której będą czynne sklepy w Wielki Piątek i czy w Wielką Sobotę będzie można zrobić zakupy spożywcze. Z myślą o klientach, popularne dyskonty spożywcze, takie jak Lidl i Biedronka, postanowiły wydłużyć czas swojej pracy przed świętami.

Do której czynne sklepy w Wielki Piątek 2023?

Jeśli zastanawiasz się nad tym, czy zrobisz zakupy w Wielki Piątek, to możesz spać spokojnie. Jest to bowiem ostatni normalny dzień, w którym sklepy i markety spożywcze funkcjonują według standardowych godzin otwarcia, a nawet dłużej. Pamiętaj jednak, że wielkanocne zakupy warto zrobić odpowiednio wcześniej, bo w godzinach popołudniowych, w Lidlu i Biedronce mogą pojawić się prawdziwe tłumy. Zakupy na ostatnią chwilę nie są więc dobrym pomysłem. Przygotuj listę zakupów - tak, by nie pominąć żadnego produktu.

Rodzina na zakupach - Pyszności; Foto: Canva.com
Rodzina na zakupach - Pyszności; Foto: Canva.com

A do której będzie czynny Lidl i Biedronka w Wielki Piątek? Jeśli jeszcze nie zdążyłeś zrobić zakupów na Wielkanoc, to wiedz, że zarówno Lidl, Biedronka, Auchan, czy Netto będą otwarte dłużej i zazwyczaj do 23.00. Są miasta, w których sklepy funkcjonują nawet do godziny 23.45. Pamiętaj, że Wielki Piątek nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy, więc sklepy funkcjonują normalnie. Z myślą o klientach, którzy odłożyli wielkanocne zakupy na ostatnią chwilę, markety dały możliwość dłuższych wypraw.

Wielka Sobota 2023 - czy sklepy będą otwarte?

A co w przypadku, gdy nie uda ci się zrobić zakupów w Wielki Piątek? Ostatecznością jest tu Wielka Sobota. Jeśli zastanawiasz się nad tym, do której będą otwarte sklepy w Wielką Sobotę, to wiedz, że zgodnie z ustawą galerie i sklepy spożywcze są czynne, ale ich godziny otwarcia są krótsze. Sklepy w Wielką Sobotę mogą prowadzić handel do godziny 14.00. Licz się tu jednak z tym, że na półkach może już nie być niektórych świeżych towarów. Przed tobą dwa dni wolnego, więc personel może już nie uzupełniać braków w asortymencie sklepu.

Z zakupionych produktów możesz upiec babkę marmurkową w 5 minut. Przepis znajdziesz na naszym kanale YouTube:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także