PoradyWoda do mycia czereśni to za mało. Wsyp jeszcze ten proszek, a zobaczysz, co z nich wyjdzie

Woda do mycia czereśni to za mało. Wsyp jeszcze ten proszek, a zobaczysz, co z nich wyjdzie

Tiktoker pokazał, jak oczyścić czereśnie z białych robaków - Pyszności; foto: TikTok
Tiktoker pokazał, jak oczyścić czereśnie z białych robaków - Pyszności; foto: TikTok
12.06.2023 16:47

Sezon na czereśnie trwa już w najlepsze, a fani tych smacznych owoców zajadają się nimi na kilogramy. Tymczasem pewien tiktoker pokazał trik na to, żeby ich mycie było równie proste, co skuteczne. Użytkownik serwisu w dosadny sposób zaprezentował również to, dlaczego jest to aż tak ważne. 

Jedzenie owoców prosto z drzew i krzewów to niewątpliwa przyjemność, kojarząca nam się z dzieciństwem i wakacjami u babci. Ta beztroska nie jest jednak pisana wszystkim. Ci z nas, którym przeszkadza możliwość zjedzenia wraz z czereśniami obrzydliwych, białych robaczków, powinni więc przeczytać ten artykuł do końca. Okazuje się, że pozbycie się tych szkodników jest prostsze, niż mogło się do tej pory wydawać.

Czereśnie — dlaczego warto je myć?

Warto jest się zastanowić przed spożyciem czereśni - Pyszności; foto: Canva
Warto jest się zastanowić przed spożyciem czereśni - Pyszności; foto: Canva

Nie tak dawno temu opisywaliśmy ciekawy eksperyment, polegający na umieszczeniu truskawek pod mikroskopem i zbadaniu, co dokładnie się w nich znajduje. Wyniki testu również pochodzą z TikToka — i jeśli masz ochotę je poznać, to koniecznie przeczytaj jeszcze ten artykuł. Skrótem: naprawdę warto je myć.

Również czereśnie potrafią stać się domem dla różnych niespecjalnie apetycznych stworzeń. Najczęściej pojawiają się tam larwy nasionnicy trześniówki. Chociaż nie ma żadnych dowodów na to, że mogłyby one zaszkodzić człowiekowi (na pewno nie bardziej niż obecne na wielu owocach pestycydy), to nie dla wszystkich są tam mile widziane. Tiktoker @kozijamamoto pokazał, jak się ich pozbyć.

Sposób na czyste czereśnie

Do wypędzenia nasionnicy trześniówki tiktoker posłużył się... sodą oczyszczoną. Kolejność jest prosta i oczywista. Najpierw należy wsypać do naczynia torebkę sody oczyszczonej, a następnie dodać do niej czereśnie. Całość trzeba zalać wodą. Jak się okazuje, zastosowanie tego triku sprawia, że białe robaczki uciekają z owoców w popłochu.

Na koniec warto dodać, że podczas gdy pozbywanie się nasionnicy z czereśni to bardziej kwestia estetyki, a nie zdrowia, tak obecne w różnych warzywach i owocach pestycydy i inne zanieczyszczenia zawsze powinny być traktowane jako persona non grata. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak można się ich pozbyć, to zerknij jeszcze do tej instrukcji. 

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także