NewsySanepid wycofał ze sklepów partię chipsów marki Lay's. Powodem znalezisko na opakowaniu

Sanepid wycofał ze sklepów partię chipsów marki Lay's. Powodem znalezisko na opakowaniu

GIS - wycofanie partii herbaty miętowej - Pyszności
GIS - wycofanie partii herbaty miętowej - Pyszności
Agnieszka
27.07.2022 09:31

Partia popularnych w Polsce chipsów zostaje wycofana z rynku. Produkt został zapakowany w nieprawidłowe opakowanie. W konsekwencji nie ma na nim informacji dotyczącej obecności składnika alergennego. Poniżej przedstawiamy więcej szczegółów.

Chipsy w nieodpowiednim opakowaniu

Główny Inspektor Sanitarny ostrzega, że firma Frito Lay Sp. z o. o. postanowiła wycofać z rynku partię chipsów. Okazuje się, że dotyczy to produktu Lay's Oven Baked Grill vegetables flavoured 50% less fat - pieczone formowane chipsy ziemniaczane o smaku grillowanych warzyw.

Chipsy zapakowano w nieprawidłowe opakowanie. W konsekwencji nie znajduje się na nim informacja dotycząca obecności składnika alergennego, który wchodzi w skład produktu. W związku z tym, stanowi to zagrożenie dla wszystkich osób uczulonych na białko mleka krowiego.

Informacje dotyczące wycofanej partii chipsów

Główny Inspektor Sanitarny podał wszystkie szczegóły dotyczące produktu. W związku z tym poniżej znajdują się najważniejsze informacje:

Nazwa produktu: Lay's Oven Baked Grill vegetables flavoured 50% less fat - pieczone formowane chipsy ziemniaczane o smaku grillowanych warzyw (125 g)

Producent: Frito Lay Polan sp. z o. o. ul. Zachodnia 1, 05-825 Grodzisk Mazowiecki;

Frito Lay sp. z o. o. Fabryka w Tomaszowie Mazowieckim, ul. Włókiennicza 12/18

Data minimalnej trwałości: 30.10.2022

Numer partii: PLT 107 138 22:09 10 do: PLT 107 138 23:34 10

Chipsy - Pyszności; Foto: Gov.pl
Chipsy - Pyszności; Foto: Gov.pl
Skład - Pyszności; Foto: Gov.pl
Skład - Pyszności; Foto: Gov.pl

W konsekwencji producent postanowił wycofać z rynku określone partie produktu. Dodatkowo sklepy, które sprzedawały chipsy, zamieściły informacje na temat nieprawidłowo zapakowanego produktu. Chipsy można zwrócić w sklepie, w którym zostały kupione.

Alergia na białko mleka krowiego

Uczulenie na białko mleka krowiego najczęściej dotyka dzieci. Jest to alergia pokarmowa, której głównymi objawami są: nudności, biegunka, czy wymioty. Niekiedy możemy zaobserwować również chrypę, kaszel, bądź katar.

Jeśli podejrzewasz u siebie alergię na białko mleka krowiego - koniecznie skonsultuj się z lekarzem. Dzięki odpowiednim testom, szybko i sprawnie sprawdzisz, czy jesteś uczulony.

Zobacz na naszym kanale YouTube jak przygotować domową wędlinę z butelki z warzywami krok po kroku. Świetnie sprawdzi się na śniadanie i kolację.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także