NewsyZa jagody trzeba zapłacić krocie. Ale cena za jagodzianki u Gessler sprawi, że złapiesz się za głowę

Za jagody trzeba zapłacić krocie. Ale cena za jagodzianki u Gessler sprawi, że złapiesz się za głowę

Magda Gessler sprzedaje jagodzianki w nowej cenie - Pyszności; foto: Facebook
Magda Gessler sprzedaje jagodzianki w nowej cenie - Pyszności; foto: Facebook

29.06.2023 15:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pierwsze jagodzianki zawitały już w polskich cukierniach. Ich ceny? Horrendalny wzrost to jedyne, czego można się było spodziewać. A jak prezentuje się koszt tych słodkości u Magdy Gessler, gdzie już rok temu trzeba było za nie zapłacić krocie? Odpowiedź na to pytanie może cię przyprawić o podniesione ciśnienie.

Pamiętasz jeszcze czasy, gdy latem każde dziecko chodziło z jagodzianką w dłoni? Plaże, parki, rzeczki, lasy — wszędzie tam zabierano w ramach prowiantu te słodkie, pyszne bułki pełne fioletowego nadzienia i kruszonki. Zajadano się nimi na potęgę, bez żadnego skrępowania ani limitów. Również tych finansowych. Dzisiaj jagodzianka to już symbol luksusu, a za poczęstowanie nimi czteroosobowej rodziny trzeba już płacić stuzłotowym banknotem.

Jagodzianki, nowy symbol luksusu - Pyszności; foto: Canva
Jagodzianki, nowy symbol luksusu - Pyszności; foto: Canva

Już rok temu ceny jagodzianek przyprawiały o szybsze bicie serca. Ponieważ tendencja wzrostu cen utrzymała się do dzisiaj, to i w przypadku słodkości z cukierni nie można było spodziewać się niczego innego. I to rzeczywiście ma dzisiaj miejsce. Zapłacenie 15 złotych za jedną jagodziankę graniczy już z cudem, a i ich jakość i tak pozostawia sporo do życzenia. Tymczasem za aktualizację cen wzięła się również Magda Gessler...

Magda Gessler sprzedaje jagodzianki

Cukiernia Magdy Gessler "Słodki Słony" ogłosiła niedawno w swoich mediach społecznościowych, że sezon na jagodzianki właśnie się u nich rozpoczął. Na to wydarzenie czekało wielu — bo chociaż za słodkości od Gessler trzeba zapłacić sporo, to cieszą się one dobrą opinią. Przynajmniej w kwestii jakości.

Kiedy rok temu dowiedzieliśmy się, że jagodzianki w cukierni najsłynniejszej polskiej restauratorki kosztują 23 złote, złapaliśmy się za głowę. I nie tylko my. O jagodowych bułkach w "Słodkim Słonym" pisały liczne media, a w Internecie zawrzało od ogromnej ilości krytycznych głosów. A skoro już rok temu było tak drogo, to co musi się tam dziać w 2023 roku? Lepiej zapnij pasy.

Jagodzianki w cukierni Magdy Gessler kosztują aktualnie... 28 złotych. Dobrze czytasz: to prawie trzy dychy za bułkę z jagodami. Jeśli więc chcesz wybrać się na plażę i kupić je w ramach prowiantu, to przemyśl to raz jeszcze. Koszt za jagodzianki dla rodziców i trójki dzieci to już 140 złotych. Okej — ktoś tu z czegoś będzie musiał zrezygnować. Albo my z jagodzianek, albo "Słodki Słony" z klientów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także