NewsyZabrała dziecko do restauracji. Gdy włączyła telefon, posypała się lawina krytyki

Zabrała dziecko do restauracji. Gdy włączyła telefon, posypała się lawina krytyki

Dziecko z telefonem w restauracji
Dziecko z telefonem w restauracji
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

26.01.2024 12:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wizyta z dzieckiem w restauracji to niemałe wyzwanie. Dzieci mają ograniczoną tolerancję na nudę, więc długi czas oczekiwania często powoduje w nich frustrację. Kiedy jedna z mam znalazła sposób na to, aby zająć dziecko, od razu usłyszała krytykujące ją komentarze.

Dziecko w restauracji nie jest niczym dziwnym, jednak kolejne lokale decydują się na ograniczenie wizyt dzieci. Jedni twierdzą, że to rozwiązanie, które ułatwi spokojną kolację innym gościom, inni nazywają to dyskryminacją. Niektórzy rodzice mają jednak swoje sposoby, aby obecność dzieci nie przeszkadzała nikomu w cieszeniu się swoim posiłkiem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Wizyta w restauracji z dzieckiem

Restauracja to nie tylko miejsce, w którym można zjeść i wypić, ale też miejsce, w którym można spędzić czas w przyjemnej atmosferze. Niestety, czasami spokój gości jest zakłócany przez biegające i hałasujące dzieci. Rodzice radzą sobie, jak mogą, sięgając po umilacze czasu i patenty, dzięki którym przy stoliku zapada cisza.

Dzieci w restauracji nie muszą być kłopotem - Pyszności
Dzieci w restauracji nie muszą być kłopotem - Pyszności© Canva | miljko

Gdy dzieci rosną i stają się aktywne, spokojne wysiedzenie na krześle może być wyzwaniem. Niektóre restauracje organizują specjalne kąciki zabaw lub wręczają najmłodszym gościom kredki i kolorowanki. Nie wszędzie jednak można znaleźć taką przestrzeń.

Przykry incydent podczas wizyty

Jedna z mam na TikToku podzieliła się przykrą sytuacją, jaka spotkała ją w jednej z restauracji. Aby zająć czymś dziecko w czasie oczekiwania na posiłek, wręczyła mu telefon z włączoną bajką. Reakcja innych gości mocno ją zaskoczyła.

Rodzice w restauracjach często sięgają po elektronikę - Pyszności
Rodzice w restauracjach często sięgają po elektronikę - Pyszności© Canva | sydaproductions
Poszłam do restauracji, gdzie nie jedna, a dwie obce osoby skrytykowały to, że pozwoliłam mojemu dzieci oglądać filmik na YouTube. Nagle jakaś kobieta pochyliła się pytając, jak wytrzymywaliśmy z dzieckiem w restauracji, kiedy nie było smartfonów. Wówczas moja babcia zareagowała i dodała, że wówczas po prostu nie wychodziło się do restauracji. Wtedy do rozmowy wtrącił się inny starszy mężczyzna, twierdząc, że w lokalach wycisza telefon - relacjonuje kobieta w swoim filmie.

Mama zaapelowała do ludzi o to, aby wykazali się odrobiną zrozumienia w takich sytuacjach. Nie chodzi o to, aby dzieci cały czas siedziały przed ekranami. Jednak w niektórych sytuacjach, takich jak wizyta w restauracji, może być to rozwiązanie, które pozwoli dziecku zachować spokój i nie przeszkadzać innym.

Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także