NewsyKatarzyna Bosacka kupiła zestaw Ralfa Kamińskiego w McDonald's. Wystawiła mu miażdżącą ocenę

Katarzyna Bosacka kupiła zestaw Ralfa Kamińskiego w McDonald's. Wystawiła mu miażdżącą ocenę

Zestaw Ralpha Kamińskiego- Pyszności/ źródło: Instagram
Zestaw Ralpha Kamińskiego- Pyszności/ źródło: Instagram
Ewa
04.11.2022 09:46

Katarzyna Bosacka zmiażdżyła nowy zestaw Ralpha Kamińskiego w ramach akcji promocyjnej McDonalds. Dziennikarka nie pozostawiła na nim suchej nitki.

Ralph Kamiński nawiązał w ostatnich tygodniach głośną kampanię reklamową z siecią McDonalds. To kolejny polski artysta, który współpracuje ze znaną siecią fast-foodów. Nie obyło się bez kontrowersji.

Nowa kampania McDonalds

Po specjalnym zestawie rapera Maty oraz reklamach telewizyjnych z Borysem Szycem oraz Michałem Żebrowskim przyszedł czas na kolejną odsłonę kampanii. McDonalds zaprosił do niej polskiego muzyka Ralpha Kamińskiego. Chociaż znany jest przede wszystkim przez młodsze pokolenie, to 32latek systematycznie podbija rynek muzyczny.

Nowa kampania artysty prowadzona jest pod hasłem "Bal w Maku". W ramach akcji Ralph Kamiński miał zagrać wirtualny koncert dla klientów restauracji. Klienci sieci będą mogli wziąć również udział w konkursie, w którym do wygrania będą bilety na trasę koncertową.

Zestaw Ralpha Kamińskiego- Pyszności/ źródło: McDonalds
Zestaw Ralpha Kamińskiego- Pyszności/ źródło: McDonalds

Zestaw Ralpha Kamińskiego

Wraz z początkiem listopada do menu znanej restauracji pod złotymi łukami dołączył również specjalny zestaw sygnowany nazwiskiem alternatywnego artysty. Autorski zestaw zawiera nową kanapkę Spicy Veggie Burger, którą Ralph Kamiński miał sam skomponować. Do zestawu dołączone są również frytki oraz sok jabłkowy.

Wokalista od lat jest zadeklarowanym wegetarianinem. Kanapka w wersji wege jest formą odpowiedzi na zarzuty braku wiarygodności w dołączeniu do burgerowego giganta.

Zestawowi postanowiła przyjrzeć się dziennikarka Katarzyna Bosacka

Katarzyna Bosacka prześwietliła zestaw pod kątem wartości odżywczych i nie zostawiła na Ralphie suchej nitki.

Dziennikarka na czynniki pierwsze rozebrała każdy element zestawu.

Spicy vege burger zawiera:-521 kcal,-26 g tłuszczu,-12 g cukru (2,5 łyżeczki!),-5,6 g białka w 100 g, czyli 13 g w porcji - malutko… oj malutko…-3,3 g soli, czyli aż 3/4 dziennego zapotrzebowania na sól!
Zerknijcie na zdjęcie burgera w środku – roślinny kotlet, 1 plasterek pomidora, 1 plasterek ostrej papryczki i trochę „oklapniętej” rukoli... ale bal...Średnie frytki to 330 kcal, 16 g tłuszczu i 0,79 g soli.Sok jabłkowy – zawiera 110 kcal, w tym 25 g cukru, czyli aż 5 łyżeczek!
Łącznie zestaw Raplha ma 961 kcal.

Bosacka zwróciła również uwagę na niewielką zawartość białka w wegetariańskim burgerze.

Zapotrzebowanie na białko u wegan i wegetarian to ok. 0,9 g na kilogram masy ciała u osoby dorosłej. Czyli przykładowo przy wadze 70 kg – dzienne spożycie białka powinno wynosić ok. 63 g. A burger z Maka zawiera go tylko 13 g… 😬

Fani po stronie Ralpha

Pod postem Katarzyny Bosackiej nie brakuje komentarzy, które bronię zestaw Ralpha Kamińskiego. Internauci podkreślają, że w życiu trzeba zachować umiar i znaleźć miejsce na małe odstępstwa od zdrowej diety.

-Jadłem i mi smakuje pomimo, że jestem mięsożercą. Trzeba pamiętać, że fast food to nie jest zamiennik obiadu a posiłek pomiędzy domowym jedzeniem, czyli w przerwie np. na uczelni czy jak jesteśmy w drodze. Pozostałą ilość białka i innych potrzebnych składników powinno zjadać się w pozostałych daniach, które się je w ciągu dnia. - Niech sobie reklamują co chcą, każdy ma swój rozum i powinien wiedzieć, że ważny jest umiar. Sama chętnie zjem. ;)

Inni z kolei uważają, że popularne osoby nie powinny promować "śmieciowego" jedzenia.

Co sądzisz o promowaniu McDonalds przez znane osoby?

Przepis na roladę Snickers znajdziesz na naszym kanale YouTube

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także